Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser wzmacnia usługi Air & Sea Logistics

Firma Dachser przejęła 100 procent udziałów w spółce joint venture Dachser Netherlands Air & Sea Logistics. Dywizja zajmująca się frachtem lotniczym i morskim ma już 141 oddziałów na całym świecie.

 

Dachser Netherlands Air & Sea Logistics zajmował się międzynarodową spedycją lotniczą i morską, działając w trzech lokalizacjach: Maastricht, Rotterdamie oraz Amsterdamie. Firma powstała w 2008 roku, jako spółka joint venture po połączeniu z holenderskim partnerem Seacon Logistics. Z dniem 1 stycznia Dachser Air & Sea Logistics stał się właścicielem 100 procent udziałów w firmie.

 

- Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju sieci w krajach Beneluksu oraz dalsze Inwestycje w transport lotniczy i morski w tym regionie – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. - Oferujemy klientom swoje wieloletnie doświadczenie oraz dostęp do gęstej sieci, pokrywającej całą Europę – dodaje.

 

- To już kolejne przejęcie dywizji Dachser Air & Sea Logistics w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystkie są realizowane w ramach strategii Global 2.0, której celem jest rozwój przewozów lotniczych i morskich – mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. - Do 2017 roku planowany jest rozwój dywizji z obecnych 141 oddziałów w 28 krajach do 220 w 49 krajach oraz podwojenie przychodów, do wysokości 2,2 mld euro – wyjaśnia Robert Pastryk. Obecnie dywizja Air & Sea Logistics ma w Polsce jeden oddział, znajdujący się w Warszawie.

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.