Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser wzmacnia usługi Air & Sea Logistics

Firma Dachser przejęła 100 procent udziałów w spółce joint venture Dachser Netherlands Air & Sea Logistics. Dywizja zajmująca się frachtem lotniczym i morskim ma już 141 oddziałów na całym świecie.

 

Dachser Netherlands Air & Sea Logistics zajmował się międzynarodową spedycją lotniczą i morską, działając w trzech lokalizacjach: Maastricht, Rotterdamie oraz Amsterdamie. Firma powstała w 2008 roku, jako spółka joint venture po połączeniu z holenderskim partnerem Seacon Logistics. Z dniem 1 stycznia Dachser Air & Sea Logistics stał się właścicielem 100 procent udziałów w firmie.

 

- Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju sieci w krajach Beneluksu oraz dalsze Inwestycje w transport lotniczy i morski w tym regionie – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. - Oferujemy klientom swoje wieloletnie doświadczenie oraz dostęp do gęstej sieci, pokrywającej całą Europę – dodaje.

 

- To już kolejne przejęcie dywizji Dachser Air & Sea Logistics w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystkie są realizowane w ramach strategii Global 2.0, której celem jest rozwój przewozów lotniczych i morskich – mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. - Do 2017 roku planowany jest rozwój dywizji z obecnych 141 oddziałów w 28 krajach do 220 w 49 krajach oraz podwojenie przychodów, do wysokości 2,2 mld euro – wyjaśnia Robert Pastryk. Obecnie dywizja Air & Sea Logistics ma w Polsce jeden oddział, znajdujący się w Warszawie.

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.