Dodaj ogłoszenie o pracy


10 tys. użytkowników w systemie elektronicznej wymiany danych (EDI) Dachser

Dziesięciotysięcznym użytkownikiem Dachser EDI, służącego do elektronicznej wymiany danych, została berlińska firma Rudolf Wild GmbH & Co.KG, producent naturalnych składników i półproduktów dla przemysłu spożywczego. System EDI (electronic data interchange) Dachser przetwarza rocznie 40 mln zleceń.
System elektronicznej wymiany danych służy usprawnieniu komunikacji pomiędzy klientem i operatorem logistycznym. Jest szczególnie istotny w realizacji skomplikowanych projektów logistycznych z wieloma partnerami, stosującymi różne systemy IT. Firmy takie jak Rudolf Wild przekazują zlecenia dotyczące transportu i magazynowania drogą elektroniczną do centrum EDI Dachser, centralnej platformy komunikacyjnej firmy. Tam wszystkie dane są przetwarzane – ujednolicane i ustandaryzowane – a następnie przekazywane dalej.
- Automatyczny i ujednolicony transfer informacji dotyczących transakcji pozwala wyeliminować wielokrotne wprowadzanie danych i błędy, a także oszczędzić koszty i czas – wyjaśnia Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Nasz EDI pełni funkcję centralnej platformy komunikacyjnej. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu aplikacji eLogistics, umożliwiamy naszym klientom pełne monitorowanie zleceń, transportu i dostaw  – dodaje.
Firma rozpoczęła integrację systemów IT swoich klientów poprzez interfejs EDI w 1985 roku. - W ostatnich latach przejście klientów na korzystanie z systemu elektronicznego było wyjątkowo dynamiczne, a w ciągu minionych 3 lat liczba użytkowników EDI Dachser podwoiła się. W międzyczasie roczna liczba informacji przesyłanych za pomocą systemu wzrosła do 40 milionów – podkreśla prezes Lichocik.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.