Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV wdraża program zgłaszania naruszeń w pracy

 

 

Firma transportowo-logistyczna DSV wdraża program zgłaszania naruszeń w miejscu pracy „Whistleblower”. Whistleblower (z angielskiego – sygnalista, ten który gwiżdże na alarm) ma na celu umożliwienie pracownikom DSV zgłaszania w dobrej wierze podejrzeń popełnienia naruszeń przepisów prawa lub postanowień zasad polityki firmy oraz działań nieetycznych przez innych pracowników lub osoby trzecie występujące w imieniu DSV. Program Whistleblower pozwoli zarządowi Grupy DSV oraz radzie nadzorczej analizować informacje na temat ewentualnych nadużyć, a także szybko na nie reagować.
Whistleblower jest ważnym instrumentem zapobiegania ryzyku nadużyć w firmie. Biorąc pod uwagę globalny zasięg terytorialny naszej firmy oraz fakt, że na 6-ciu kontynentach zatrudniamy w sumie blisko 22.000 pracowników, sprawny przepływ informacji jest dla nas kwestią kluczową. Whistleblower jest w DSV dostępny za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej i pod lokalnym numerem infolinii w kraju pracownika przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu – mówi Monika Morys, dyrektor ds. personalnych Grupy DSV w Polsce. Dzięki wdrożeniu Whistleblower będziemy mieli możliwość jeszcze sprawniej działać w przypadku podejrzeń o nieuczciwości, nierzetelności lub łamanie kodeksu etycznego, czy prawa.
W ramach programu pracownicy DSV mogą informować o naruszeniach dotyczących podejrzeń o korupcję, łamanie zasad konkurencji, konfliktu interesów, niedozwolonych praktyk lub podawania nieprawdziwych informacji w obszarach finansów, księgowości, kontroli wewnętrznej, prawa, bezpieczeństwa, naruszeń przepisów dotyczących przetargów publicznych etc. Program obejmuje także kwestie zanieczyszczenia środowiska oraz naruszeń w obszarze bhp i p. poż.
(źr. Grupa DSV)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.