Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes w nowym biurze w Trzebnicy na przedmieściach Wrocławia

Dolnośląski oddział spółki Pekaes przeprowadził się z Trzebnicy na przedmieścia Wrocławia. Nowa lokalizacja zagwarantuje firmie dostęp do nowoczesnej infrastruktury magazynowej i biurowej. Zapewni także lepszą komunikację z Wrocławiem, znaczącym ośrodkiem gospodarczym. To główne czynniki, które przesądziły o zmianie lokalizacji.

 

Od 3 września siedziba oddziału Pekaes na Dolnym Śląsku mieści się w nowoczesnym  centrum biurowo - magazynowym przy ulicy Wrocławskiej 33 w podwrocławskiej gminie Długołęka. Nowa siedziba oddziału Spółki zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej numer 8. Spółka ma do dyspozycji ponad 3,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, o 1,5 tys. mkw. więcej niż w dotychczasowej lokalizacji w Trzebnicy. Dla pracowników biurowych i administracyjnych przygotowano 300 mkw. powierzchni biurowej.

 

- Nowa lokalizacja znacznie przybliża nas do silnego i dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego jakim jest Wrocław. Co warto podkreślić, powierzchnie magazynowe i biurowe zostały zaprojektowane i wykończone pod indywidualne wymagania Pekaes. Pozwoli nam to w pełni wykorzystywać potencjał nowej siedziby oddziału na Dolnym Śląsku – komentuje Piotr Wojnarowicz, dyrektor logistyki Pekaes.

(źr. Pekaes SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.