Dodaj ogłoszenie o pracy


Arctic Paper już 10 lat korzysta z usług PEKAES

We wrześniu br. mija dziesięć lat od nawiązania współpracy pomiędzy Pekaes, a działającym w Polsce skandynawskim producentem papieru Arctic Paper. Pekaes jako wyłączny operator logistyczny centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie, świadczy kompleksową obsługę kluczowych obszarów logistycznych Arctic Paper w Polsce i za granicą.

 

Współpraca rozpoczęta we wrześniu 2002 r. opierała się na realizacji kluczowych zadań logistyki magazynowej i produkcyjnej. Po pięciu latach zakres współpracy pomiędzy dwoma spółkami rozszerzył się o obsługę spedycyjną rynku polskiego – FTL, PTL i LTL – a także o obsługę logistyczną nowo wybudowanego centrum dystrybucyjnego firmy o łącznej powierzchni 23 800 mkw.

Dzisiaj największa polska firma TSL świadczy kompleksowe usługi logistyki produkcyjnej w fabryce w Kostrzynie, polegające na rozładunku surowców oraz dostawie i przemieszczaniu komponentów niezbędnych do produkcji. PEKAES realizując przyjęcia z produkcji, a także zarządzając stanami magazynowymi i załadunkami na środki transportu odpowiada za kompleksową obsługę Magazynu Wyrobów Gotowych. W zakresie obsługi logistyczno-spedycyjnej Arctic Paper leży całościowa wysyłka ładunków wszystkich papierni koncernu z centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie do klientów w kraju. Pekaes realizuje także zlecenia eksportowe, głównie na rynku włoskim.

- Arctic Paper Kostrzyn S.A. to jeden z naszych kluczowych klientów, dla których świadczymy pełny outsourcing logistyki. Udana współpraca trwająca już od ponad 10 lat pokazuje, że outsourcing zarówno w obszarze dystrybucji jak i obsługi związanej z samą produkcją i magazynowaniem to dzisiaj najbardziej korzystne rozwiązanie w organizowaniu kompleksowej logistyki dla różnych przedsiębiorstw - mówi Piotr Wojnarowicz, dyrektor logistyki PEKAES.

 

Dzisiejszą Grupę  Artic Paper S.A. tworzą trzy fabryki papieru - założona w 1868 roku fabryka w Mochenwangen, fabryka Munkedals z 1971 r. i polska papiernia w Kostrzynie z 1958 roku - dające w sumie ponad 360 lat doświadczenia w produkcji papierniczej. Od 1 stycznia 2003 roku wszystkie jednostki działające w ramach Grupy Arctic Paper S.A. występują pod jedną nazwą, Arctic Paper. Produkowany przez nią wysokiej jakości papier doceniają przede wszystkim graficy, wykorzystując go w książkach, materiałach biurowych czy drukach reklamowych. Firma dysponuje rozbudowaną siecią sprzedaży opartą na biurach w 15 państwach. Przesłanką do rozpoczęcia współpracy z operatorem logistycznym była konieczność podniesienia świadczonych usług w zakresie dystrybucji papieru na rynku krajowym. Specyfika rynku, na którym działa Arctic Paper Kostrzyn S.A., jego konkurencyjność, wymaga dostaw terminowych, zróżnicowanych co do wielkości jednostkowego ładunku. To z kolei wymaga elastyczności ze strony operatora logistycznego, tak pod względem zatrudnianego taboru, różnorodności kierunków dostaw, jak i rozwiązań informatycznych wspierających tę dystrybucję. Zanim doszło do wyboru partnera, dokonaliśmy analizy dostępnych możliwości jakie wówczas oferował rynek i w trakcie negocjacji została wybrana firma Pekaes.

Ciekawostką jest to, że wybór był może zaskakujący, gdyż Pekaes specjalizował się wówczas w transportach międzynarodowych, a jako kompleksowy operator logistyczny na rynku krajowym stawiał pierwsze kroki. Tak z naszej potrzeby podniesienia jakości świadczonych usług transportowych, a ze strony naszego partnera poszukiwania nowej specjalizacji zrodziła się współpraca, która trwa do dziś.

 

- Początkowo do wyboru tego właśnie operatora skłoniła nas znana i sprawdzona już marka Pekaes, rozbudowana sieć oddziałów, ze szczególnym uwzględnieniem oddziału w Słubicach z racji położenia, a także oferowane warunki handlowe. Nie bez znaczenia były też kontakty personalne z dedykowanymi do tej współpracy pracownikami, oraz ich konsekwencja w usprawnianiu przepływu informacji i budowaniu sprawnego łańcucha transportowego. Trafność naszego wyboru potwierdzają comiesięczne wskaźniki skuteczności dostaw, które od wielu już lat kształtują się znacznie powyżej średniej krajowej dla tego typu dystrybucji – podkreśla Jacek Łoś, członek zarządu Arctic Paper.

(źr. Pekaes SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.