Dodaj ogłoszenie o pracy


BCT przeładuje nawet elementy elektrowni wiatrowych

Na początku września tego roku w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym (BCT) w Gdyni został obsłużony pierwszy statek przewożący elementy do budowy farm wiatrowych. W Polsce stale rośnie popularność energetyki odnawialnej a co za tym idzie wzrasta liczba farm wiatrowych. Nowa usługa BCT to odpowiedź na potrzeby rynku, które wyraźnie pokazują, że elementy do budowy farm wiatrowych to coraz częstszy ładunek przechodzący przez porty polskie.

 

Bałtycki Terminal Kontenerowy dysponuje sprzętem umożliwiającym wykonanie skomplikowanych przeładunków elementów do budowy elektrowni wiatrowych. Dzięki dwóm samobieżnym dźwigom Liebherr, o udźwigu 100 ton każdy, terminal sprawnie obsługuje przeładunki ponadgabarytowe. Według Urzędu Regulacji Energetyki, w Polce działa obecnie 619 instalacji wiatrowych o łącznej mocy 2188,941 MW, a według rządowych planów w 2020 r. ich moc ma wynosić aż 6650 MW. 

 

(źr. BCT Gdynia)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.