Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel Zarejestrowanym Agentem Cargo

 

Firma Kuehne + Nagel Sp. z o.o. jako pierwsza firma spedycyjna w Polsce uzyskała status Zarejestrowanego Agenta Cargo od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Pierwszym certyfikowanym biurem spedycji lotniczej został Poznań. Firma Kuehne + Nagel wykorzystując nowe regulacje, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr. 300/2008 z dnia 11 marca 2008 z późniejszymi zmianami w sprawie wspólnych zasad ochrony lotnictwa cywilnego, zdecydowała się na podjęcie odpowiednich działań w celu uzyskania statusu Zarejestrowanego Agenta Cargo dla firmy spedycyjnej.

 

Przygotowany przez firme Program Ochrony został zaakceptowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zgodnie z postanowieniami pkt 6.4.1.2. Rozporządzenia Komisji (UE) nr 185/2010 i służby współpracujące tj. policje, Służby Ochrony Lotniska, Urząd Celny oraz włascicieli terminalu cargo.

Oznacza to, że firma Kuehne + Nagel zapewnia bezpieczny łańcuch dostaw, a przesyłki pochodzą od „uznanego/ znanego nadawcy.
Dla klientów oznacza to możliwość zwolnienia przesyłek cargo z kontroli bezpieczeństwa ładunków, przyspieszenie procesu obsługi ładunków w portach wysyłkowych w Warszawie i krajach Unii Europejskiej, obniżenie kosztów obsługi handligowej przesyłek, a także wzrost wiarygodności zarówno firmy spedycyjnej jako zarejestrowanego agenta  oraz  firmy eksportującej towar jako znany/ uznany nadawca  na rynku transportu lotniczego. Nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy firmą eksportującą towar a firmą spedycyjną funkcjonującą na rynku jako zarejestrowany agent gwarantuje przygotowanie wspólnych procedur i działań  zgodnych z normami ochrony i bezpieczeństwa  w stopniu wystarczającym, aby możliwy był przewóz ładunku każdym statkiem powietrznym.

 

Firma Kuehne + Nagel będzie posiadała w Polsce do końca 2012 roku trzy certyfikowane lokalizacje spedycji lotniczej tj. Poznań (certyfikowany w marcu 2012), Warszawe i Kraków. Pierwszą lokalizacją posiadającą status zarejesrtrowanego agenta jest biuro transportu lotniczego Poznań- Ławica.

 

- Podjeliśmy sie zadania zdobycia statusu zarejestrowanego agenta cargo z myślą o naszych klientach. Proces przesyłki będzie nie tylko szybszy ale i tańszy, co pozwoli naszym obecnym i przyszłym klientom na spore oszczędności.. Bazując na zdobytym doświadczeniu podczas przygotowań do certyfikacji biura w Poznaniu, będziemy służyli  pomocą naszym klientom w ustaleniu wspólnego bezpiecznego  łańcucha dostaw. Dla klientów, którym proponujemy połączenia samolotami towarowymi udostępnimy odpowiednie Instrukcje dotyczące Ochrony Lotnictwa i nadajemy statusu uznanego nadwcy, którego nominuje  zarejestrowany agent. Klientom korzystającym zarówno z samolotów pasażerskich, towarowych i pocztowych oferujemy doradztwo i pomoc merytoryczną w stworzeniu wspólnych procedur ochrony w uzyskaniu statusu znanego nadwcy – powiedziała Jolanta Małachowska Manager Spedycji Lotniczej w Kuehne + Nagel Sp. z o.o.

(źr. Kuehne und Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.