Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum konsolidacyjne LCL Kuehne + Nagel

 

Utworzenie nowego centrum konsolidacji ładunków w Szanghaju spowodowało jeszcze większe wzmocnienie serwisu drobnicowego LCL  (transport w kontenerach zbiorczych) oferowanego przez firmę Kuehne + Nagel w regionie Azja-Pacyfik,  a także rozszerzenie zakresu usług do Europy Wschodniej.

 

Nowy punkt komplementacji ładunków Kuehne + Nagel uzupełnia istniejący serwis bezpośredni w Szanghaju i służy jako alternatywa dla pozostałych dwóch centrów konsolidacji Kuehne + Nagel  działających w Singapurze i Sri Lance. W sumie powstało 28 nowych możliwości operacyjnych z Szanghaju, które są dostępne dla klientów od 1. Maja 2012.

 

Szczególnie dla Regionu Europy Wschodniej, gdzie widoczny jest wzrost ilości ładunków importowanych z centralnych i północnych Chin, nowe miejsce konsolidacji będzie optymalizowało cały łańcuch dostaw, udoskonali portfolio usług oraz zredukuje emisje CO2.
Dodatkowo zapewni większą częstotliwość wysyłki ładunków co spowoduje zwiększenie elastyczności dla klientów firmy.

Dzięki dostępności krajowej infrastruktury (bocznice kolejowe, drogi), serwis drobnicowy LCL z północnych i centralnych portów chińskich takich jak Dalian, Tianjin, Qingdao, Ningbo i Xiamen może być połączony z obiektami magazynów celnych Kuehne + Nagel w Szanghaju, a następnie skonsolidowany i wysłany na zagraniczne rynki.

 

Nowo wdrożone trasy są obsługiwane przez Blue Anchor Line, a Kuehne + Nagel jest agentem NVOCC. Klienci mogą z łatwością śledzić status swojego ładunku w całym łańcuchu dostawy poprzez system KN Login, który pozwala na monitorowanie przesyłki 24/7.

(źr. Kuehne unad Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.