Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa spółka w polskiej Grupie DSV

Pod koniec czerwca polska Grupa DSV powiększyła się o czwartą spółkę -  DSV International Shared Service Sp. z o.o. Nowa spółka będzie odpowiedzialna za usługi księgowe, finansowe oraz IT dla innych członków międzynarodowej Grupy DSV.

 

W skład rady nadzorczej DSV International Shared Service Sp. z o.o. weszli Jens Hesselberg Lund, Michael Ebbe oraz Piotr Krawiecki, prezes zarządu DSV Road oraz DSV Solutions. Prezesem nowej spółki został Thomas S. Jansson, dyrektor finansowy oraz wiceprezes zarządu DSV Road.

Decyzja, aby ulokować nową spółkę w Polsce jest wynikiem wysokiej jakości obsługi oraz efektywnej kosztowo administracji, zapewnianej przez DSV Polska. Pracownicy zatrudnieni w DSV Road, którzy obecnie są odpowiedzialni za usługi międzynarodowe, w szczególności w zakresie MDM, zostaną przetransferowani do nowej spółki w drugiej połowie 2012 r. Lokalne usługi wspólne pozostają na razie strukturach DSV Road. Decyzja o tym, w ramach której spółki będą finalnie świdczone zostanie podjęta w najbliższej przyszłości. Docelowo w 2013 r. nowa spółka będzie zatruniać około 100 pracowników.

 

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 60 krajach, a dzięki rozbudowanej sieci sieci partnerów, świadczy swoje usługi na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie około 22 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2011 r. przychód na poziomie 6 mld euro.
(źr. Grupa DSV)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.