Dodaj ogłoszenie o pracy


Pick-by-Voice już w magazynach Dachsera

Kompletację zamówień za pomocą technologii głosowej tzw. Pick-by-Voice wdrożyła właśnie firma Dachser w swoich poznańskim magazynie. Dzięki temu nawet o kilkanaście procent może zwiększyć się wydajność pracy w magazynach Dachsera.

 

Pick-by-Voice polega na wykorzystaniu technologii głosowej oraz magazynowego systemu IT do obsługi kompletacji zamówień. Jest on szczególnie skuteczny przy realizacji zamówień skomplikowanych, o dużym stopniu rozdrobnienia oraz w multipickingu, czyli kompletacji kilku zleceń magazynowych jednocześnie. Pracownik wyposażony jest w zestaw słuchawkowy – słuchawki i mikrofon. Na podstawie zamówienia otrzymuje od systemu zoptymalizowaną listę punktów i towarów do pobrania, według której jest prowadzony po magazynie. Pracownik jest kierowany głosowo w odpowiednie miejsce magazynu. Głos informuje o lokalizacji magazynowej oraz o wymaganej w zamówieniu liczbie produktów. Pracownik potwierdza do mikrofonu wykonanie każdego z kroków, podając cyfry kontrolne z kodów lokalizacji, kodów produktowych lub kodów SSCC. Każdy pojedynczy etap kompletacji jest weryfikowany przez system, łącznie z informacją o ilości produktów pozostałych po kompletacji w danej lokalizacji. Taka stała inwentaryzacja umożliwia identyfikowanie błędów zanim powstaną lub zanim przesyłki opuszczą magazyn.

 

Dzięki systemowi pracownik ma uwolnione ręce i oczy, co wpływa znacząco na tempo kompletacji. Nie używa się tu tradycyjnego, dość ciężkiego skanera, który normalnie trzeba odkładać za każdym razem, aby pobrać karton zgodnie z zamówieniem. Zastosowanie zestawu słuchawkowego wpływa także na ułatwienie pracownikom poruszania się po magazynie oraz ich większą koncentrację na własnych zadaniach.

- Częstsze dostawy mniejszych ilości produktów, na mieszanych paletach, to generalna tendencja w zamówieniach naszych klientów. Aby obsługa takich zamówień przebiegała sprawnie i przede wszystkim bez błędów, wykorzystujemy najnowsze technologie – mówi Jarosław Witkowski, kierownik poznańskiego oddziału firmy Dachser, w którym wykorzystywana jest technologia głosowa do kompletacji zamówień. Technologia Pick-by-Voice pozwala na dużo szybszą kompletację przesyłek oraz wyeliminowanie pomyłek. doskonale sprawdza się w obsłudze klientów z szerokim asortymentem, a mamy takich
z ponad 2 tys. różnych produktów – SKU (stock keeping unit), różniących się jedynie kolorem, rozmiarem, datą ważności itd. – wylicza Jarosław Witkowski.

 

W 2011 roku Dachser wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.