Dodaj ogłoszenie o pracy


Pick-by-Voice już w magazynach Dachsera

Kompletację zamówień za pomocą technologii głosowej tzw. Pick-by-Voice wdrożyła właśnie firma Dachser w swoich poznańskim magazynie. Dzięki temu nawet o kilkanaście procent może zwiększyć się wydajność pracy w magazynach Dachsera.

 

Pick-by-Voice polega na wykorzystaniu technologii głosowej oraz magazynowego systemu IT do obsługi kompletacji zamówień. Jest on szczególnie skuteczny przy realizacji zamówień skomplikowanych, o dużym stopniu rozdrobnienia oraz w multipickingu, czyli kompletacji kilku zleceń magazynowych jednocześnie. Pracownik wyposażony jest w zestaw słuchawkowy – słuchawki i mikrofon. Na podstawie zamówienia otrzymuje od systemu zoptymalizowaną listę punktów i towarów do pobrania, według której jest prowadzony po magazynie. Pracownik jest kierowany głosowo w odpowiednie miejsce magazynu. Głos informuje o lokalizacji magazynowej oraz o wymaganej w zamówieniu liczbie produktów. Pracownik potwierdza do mikrofonu wykonanie każdego z kroków, podając cyfry kontrolne z kodów lokalizacji, kodów produktowych lub kodów SSCC. Każdy pojedynczy etap kompletacji jest weryfikowany przez system, łącznie z informacją o ilości produktów pozostałych po kompletacji w danej lokalizacji. Taka stała inwentaryzacja umożliwia identyfikowanie błędów zanim powstaną lub zanim przesyłki opuszczą magazyn.

 

Dzięki systemowi pracownik ma uwolnione ręce i oczy, co wpływa znacząco na tempo kompletacji. Nie używa się tu tradycyjnego, dość ciężkiego skanera, który normalnie trzeba odkładać za każdym razem, aby pobrać karton zgodnie z zamówieniem. Zastosowanie zestawu słuchawkowego wpływa także na ułatwienie pracownikom poruszania się po magazynie oraz ich większą koncentrację na własnych zadaniach.

- Częstsze dostawy mniejszych ilości produktów, na mieszanych paletach, to generalna tendencja w zamówieniach naszych klientów. Aby obsługa takich zamówień przebiegała sprawnie i przede wszystkim bez błędów, wykorzystujemy najnowsze technologie – mówi Jarosław Witkowski, kierownik poznańskiego oddziału firmy Dachser, w którym wykorzystywana jest technologia głosowa do kompletacji zamówień. Technologia Pick-by-Voice pozwala na dużo szybszą kompletację przesyłek oraz wyeliminowanie pomyłek. doskonale sprawdza się w obsłudze klientów z szerokim asortymentem, a mamy takich
z ponad 2 tys. różnych produktów – SKU (stock keeping unit), różniących się jedynie kolorem, rozmiarem, datą ważności itd. – wylicza Jarosław Witkowski.

 

W 2011 roku Dachser wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.