Dodaj ogłoszenie o pracy


Siódemka wśród Liderów Innowacji 2012

Firma kurierska Siódemka zdobyła kolejny tytuł, tym razem Rynkowy Lider Innowacji 2012 – Jakość, Kreatywność, Efektywność. Program ma na celu upowszechniane oraz propagowanie właściwych wzorców, metod wdrażania i strategii działań w zakresie szeroko rozumianej innowacyjności.


 
Program jest prowadzony przez redakcję Strefy Gospodarki, dodatku Dziennika Gazety Prawnej. Głównymi kryteriami jakimi kierowano się przy wyborze laureatów, to przede wszystkim realizacja innowacyjnych inwestycji, wprowadzenie na polski rynek nowych, a także ulepszenie dotychczas oferowanych produktów lub usług. Kapituła brała również pod uwagę wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych, a także minimalizację negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko naturalne.

- Wyróżnienie przyznane przez Dziennik Gazetę Prawną jest potwierdzeniem naszej pozycji jako lidera innowacji w branży kurierskiej. Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszej oferty i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań mających na celu udoskonalenie procesu obsługi klienta - od nadania paczki po dostarczenie jej odbiorcy – mówi Marcin Kruszyński, PR Manager, Siódemka.

 

Priorytetem Siódemki od wielu lat jest optymalizacja procesu obsługi przesyłek poprzez wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych, pozwalających na jego całkowitą automatyzację. Najnowszym rozwiązaniem, całkowicie unikatowym na polskim rynku są tzw. Moduły Wysyłkowe - zaawansowane rozwiązania do obsługi przesyłek, dedykowane małym i średnim firmom. Do nowatorskich usług z pewnością należy dodać także Tracking Allegro, zaprojektowany z myślą o wszystkich użytkownikach popularnego serwisu aukcyjnego – dodaje Marcin Kruszyński.

 

RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2012 to program skierowany do firm, dla których nadrzędną ideą jest dbałość o najwyższą jakość swoich produktów, usług, wdrożonych standardów zarządzania czy obsługi klienta. W potocznej opinii firmy innowacyjne to nie tylko podmioty działające w sektorach nowych, zaawansowanych technologii, ale też te operujące w tradycyjnych sektorach stale jednak inwestujące w nowoczesne rozwiązania, w tym także prace badawcze nad produktami i usługami oraz udoskonalanie procesów. Historia życia gospodarczego udowadnia, że nawet restrukturyzacja przedsiębiorstwa może przenieść je do grona podmiotów bardziej zaawansowanych technologicznie.

(źr. Siódemka S.A.)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.