Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO Polska wspiera edukację w logistyce

W ostatnich dniach marca br., GEFCO Polska wzięło udział w Logistycznych Targach Pracy na Politechnice Warszawskiej oraz w „Dniach Otwartych” w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim, pomagając młodzieży i studentom zdobywać cenną wiedzę na temat rozwoju na rynku pracy w logistyce.


Logistyczne Targi Pracy to wydarzenie, które towarzyszyło XI Forum Młodej Logistyki, organizowanym przez Studenckie Koło Logistyki Stosowanej działające na Wydziale Transportu Politechniku Warszawskiej. Forum Młodej Logistyki jest corocznym spotkaniem studentów logistyki z całej Polski z przedstawicielami największych firm logistycznych w kraju. Udział firmy w Targach umożliwił podzielenie się naszymi  doświadczeniami i wiedzą ze studentami. Mogliśmy odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących możliwości zdobycia pracy, przedstawić swoją ofertę oraz przekazać informacje dotyczące możliwości odbycia stażu czy praktyki naszej firmie. – mówi Monika Pawska, Regionalny Kierownik Personalny GEFCO Polska.

 

Dzień później, 30 marca, GEFCO Polska uczestniczyło w „Dniach Otwartych” w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, które zostały zorganizowane dla gimnazjalistów i ich rodziców, aby mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Poprzez współpracę ze szkołą GEFCO wspiera program edukacyjny młodych ludzi pragnących kontynuować naukę zawodu Technik-Logistyk, którzy w przyszłości będą chcieli związać się z branżą TSL.  Operator logistyczny już od kilku lat współpracuje z placówką w Grodzisku Mazowieckim, umożliwiając w czasie roku szkolnego uczniom klas logistycznych odbywanie zajęć praktycznych w dwóch swoich oddziałach w Grodzisku Mazowieckim oraz Natolinie.

Patronat medialny nad Logistycznymi Targami Pracy sprawował portal Pracujwlogstyce.pl.


(źr. GEFCO Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.