Dodaj ogłoszenie o pracy


Nadaj paczkę przez telefon bez adresowania

Rewolucja na rynku przesyłek – nadawanie paczek na … numer telefonu? InPost nie widzi kńca w rewolucjach usług pocztowych. Wystarczy 17 sekund, by nadać przesyłkę i nie potrzeba do tego nawet internetu. Najnowszym rozwiązaniem jest opcja nadawania paczek wprost z Paczkomatów InPost jedynie przy znajomości numeru telefonu adresata i bez zbędnych formalności.

 

To radykalna zmiana na rynku przesyłek. Jak dotąd żadna z konkurencyjnych firm nie oferuje nadawania paczek bez konieczności ich adresowania i jednocześnie z pełną gwarancją, że dotrze ona we wskazane miejsce i na czas. Dodatkowo, lokalizacja Paczkomatów przy wejściach do centrów handlowych, na całodobowych stacjach benzynowych i parkingach osiedlowych znacząco ułatwia wysyłanie przesyłek. Za pośrednictwem automatów InPost można nadać paczkę w drodze do domu czy pracy, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnym - wybranym przez klienta – miejscu.

 

Bez etykiety
Dzięki opcji nadawania przesyłek wprost z Paczkomatów - adresat nie musi zakładać konta w systemie Managera Paczek ani definiować Paczkomatu odbiorczego. Tym samym nadawca nie jest zobowiązany do drukowania etykiety nadawczej przed wysyłką paczki. Wystarczy kilka prostych kroków i znajomość numeru telefonu komórkowego, by przesyłka dotarła do odbiorcy. Proces nadawania paczki bez etykiety jest niezwykle intuicyjny i wygodny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na dotykowym ekranie Paczkomatu InPost. Kluczowe jest jedynie wybranie opcji: NADAJĘ WPROST Z PACZKOMATU, a następnie:
zadeklarowanie gabarytu paczki
podanie numeru telefonu komórkowego nadawcy oraz odbiorcy
wskazanie lokalizacji Paczkomatu InPost, w którym przesyłka zostanie odebrana.

Po nadaniu adresat przesyłki otrzyma SMS ze statusem swojej paczki. Ma on aż 3 dni na odbiór przesyłki z Paczkomatu. Jeśli jednak nie zdąży, może to zrobić w ciągu kolejnych 11 dni w najbliższym Oddziale InPost. Od drugiej połowy grudnia 2011 roku - czyli od momentu uruchomienia usługi całodobowego nadawania przesyłek ‘bez etykiety’ firma notuje comiesięczny, kilkunastoprocentowy wzrost liczby wysyłek, dokonywanych tym sposobem. W lutym 2012 roku za pośrednictwem Paczkomatów zostało wysłanych już 10tys. paczek bez etykiety, wyłącznie przy znajomości numeru telefonu komórkowego adresata.  W Polsce zlokalizowanych jest 420 urządzeń, a docelowo użytkownicy tego nowatorskiego rozwiązania będą mieli do dyspozycji 1.000 maszyn na terenie całego kraju.
(źr. InPost)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.