Dodaj ogłoszenie o pracy


Na wycieczkę rowerową z Kolejami Mazowieckimi!

Tuż przed długim weekendem majowym (28 kwietnia) Koleje Mazowieckie wprowadzą ofertę nieodpłatnego przewozu psa i roweru. Mogą z niej korzystać wszyscy podróżni posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem. Oferta będzie ważna do 30 września.

 

– Chcemy, aby Koleje Mazowieckie były nie tylko nowoczesne i niezawodne, ale także przyjazne dla pasażerów. Tradycyjnie więc w okresie wiosenno-letnim w podróż będzie można nieodpłatnie zabrać psa bądź wybrać się na połączoną wycieczkę rowerem i pociągiem. Na Mazowszu przybywa szlaków rowerowych, jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Oferta Spółki stanowi doskonałe uzupełnienie oferty turystycznej regionu – mówi Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W ramach biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można przewieźć nieodpłatnie jednego psa. Zwierzę musi być na smyczy i w kagańcu, a jego właściciel musi posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Natomiast przewożony rower nie powinien utrudniać przejazdu innym podróżnym.

 

– Oferta nieodpłatnego przewozu psa i roweru cieszy się ogromną popularnością. Pociągi Kolei Mazowieckich dojeżdżają do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc Mazowsza. To doskonała propozycja na wiosenną wycieczkę. Oprócz promowania aktywnego wypoczynku podejmujemy także konkretne kroki mające na celu stworzenie odpowiednich warunków podróży. W pociągach Kolei Mazowieckich są specjalne miejsca do wygodnego przewozu rowerów – mówi Artur Radwan prezes zarządu Spółki Koleje Mazowieckie.

W zaplanowaniu krajoznawczej wycieczki po Mazowszu może pomóc KOLEJOWSKAZ, Turystyczny Serwis Kolei Mazowieckich. Serwis prezentuje ponad 120 tras rowerowych
i pieszych oraz 100 wizytówek wyjątkowych miejsc na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Wystarczy wejść
na stronę www.kolejowskaz.pl i wybrać jedną z kategorii tras rowerowych, pieszych lub miejsc wartych zobaczenia.
(źr. Koleje Mazowieckie)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.