Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk Line nagrodzony za serwis AE10 na Bałtyku

Maersk Line został uhonorowany certyfikatem The Baltic Trendsetters Club Certificates 2011. Firma została nagrodzona za wprowadzenie statków klasy PS w obszar Morza Bałtyckiego. Czytelnicy i jury magazynu Baltic Transport Journal uznali włączenie największych kontenerowców świata do trasy serwisu AE10 za jedno z najważniejszych wydarzeń 2011 roku w rejonie Bałtyku.

 

Maersk Line ogłosił włączenie Gdańska do trasy serwisu AE10 w roku 2010. Pierwszym kontenerowcem, który 4 stycznia 2010 wpłynął do gdańskiego portu był Maersk Taikung o pojemności 8 tys TEU. Po kilkunastu miesiącach firma wprowadziła największe na świecie jednostki oceaniczne E-type o ładowności 15 500 TEU. Armator stał się tym samym pierwszym  oferującym bezpośrednie połączenie i największe statki na trasie Europa – Azja. Było to zdaniem jury jedno z najważniejszych wydarzeń w rejonie Bałtyku w roku 2011.

 

- Wręczony certyfikat to dla nas szczególne wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni, że jeden z największych sukcesów naszej firmy w ostatnich latach został jednocześnie uznany za istotny dla rozwoju całego rejonu Morza Bałtyckiego. Postrzeganie naszych przedsięwzięć jako wyznaczających trendy to dla nas powód do dumy - wyjaśnił Thomas Bagge, prezes zarządu Maersk Polska, który odebrał certyfikat. - Wprowadzenie serwisu AE10 było historycznym wydarzeniem dla polskiego transportu. Dzięki niemu znacząco wzrosła rola portu gdańskiego w handlu międzynarodowym oraz globalnym przemyśle portowym. Przed importerami i eksporterami z kolei otworzyły się nowe możliwości handlowe. Z naszej strony możemy zapewnić partnerów biznesowych, że nie ustaniemy w świadczeniu najwyższej jakości usług i ustanawianiu stanardów dla wspólnego rozwoju. Ostatecznym bowiem celem podejmowanych przez nas działań jest satysfakcja klientów.


 
Certyfikaty magazynu Baltic Transport Journal wręczane są firmom w ramach uznania za wdrażane przez nie innowacyjne idee, decyzje i realizowane projekty. Laureaci doceniani są przez czytelników i specjalnie powołane jury za wprowadzanie zmian i stymulowanie wzrostu w transporcie morskim rejonu Morza Bałtyckiego. Certyfikaty wręczono w trakcie uroczystej gali, odbywającej się w gdańskim Dworze Artusa w ramach konferencji Transport Week 2012.

(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.