Dodaj ogłoszenie o pracy


Kurierzy UPS z nowym wyposażeniem

Firma UPS rozpoczęła wyposażanie kurierów na całym świecie w przenośne komputery nowej generacji, które zapewnią większą efektywność, stałą komunikację, mają większa wytrzymałość, szybkość działania, oraz mniejsze wymiary.

 

Wdrażany komputer jest pierwszym urządzeniem w branży, wykorzystującym technologię łączności radiowej Gobi. Technologia ta umożliwia natychmiastowe przełączenie się na inny sygnał operatora telefonii komórkowej w przypadku utraty aktualnego połączenia.

Nowe urządzenie - DIAD V (Delivery Information Acquisition Device), jest w przybliżeniu o połowę mniejsze i lżejsze niż poprzednia wersja DIAD IV. Wyróżnia je także większa wytrzymałość i możliwość przechowywania większej ilości danych. Ponadto komputer wyposażony jest w wyraźniejszy i większy wyświetlacz, uniwersalny skaner kodów kreskowych i szybszą obsługę sieci Wi-Fi (65 Mb/s), co umożliwia pobieranie większych i bogatszych treści, takich jak filmy szkoleniowe.

 

- Urządzenie DIAD V przyspiesza transfer danych monitorowania przesyłek, umożliwiając klientom firmy UPS śledzenie niemal 16 milionów doręczeń każdego dnia na całym świecie. Technologia mobilna stworzyła wirtualny krajobraz logistyczny, w którym ludzie i produkty przemieszczają się bez ograniczeń, przekształcając relacje z klientami i operacje biznesowe -    powiedział Dave Barnes, dyrektor ds. informacji w firmie UPS


 
Firma UPS rozpoczęła wprowadzanie DIAD V w USA we wrześniu ubiegłego roku. W Europie wdrożenia rozpoczęto od Niemiec i Wielkiej Brytanii, a do końca przyszłego roku zostaną przeprowadzone również na pozostałych rynkach, w tym w Polsce. Po zakończeniu wdrożenia w 2013 roku na świecie w użyciu będzie około 100tys. urządzeń.

Światowa sieć firmy codziennie przyjmuje zgłoszenia średnio 32,1 miliona zapytań o status przesyłek. Urządzenia te umożliwiają także przekazywanie kurierom zleceń klientów, w tym zmian dotyczących doręczenia przesyłek, w czasie gdy kurier jest w drodze.  Urządzenie DIAD V, zostało opracowane we współpracy z firmą Honeywell.

(źr. UPS)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.