Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics w Polsce najbardziej pożądanym pracodawcą w branży TSL

W 4. edycji badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” – w kategorii Transport Spedycja Logistyka pierwsze miejsce zajęła firma DB Schenker Logistics
Ponad 3000 niezależnych ekspertów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie przeprowadził Antal International Polska, pod patronatem BusinessCentre Club. Przedsiębiorstwa zostały podzielone na dwanaście kategorii, wg sektorów, w jakich działają.

- Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym celem strategicznym. - racownicy są siłą dobrze funkcjonującej organizacji – mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce. - Stawiamy wysoką poprzeczkę, ale mamy też wiele propozycji dla naszych pracowników, w tym kompleksowe programy rozwoju kompetencji, jak Szkoła Liderów czy Szkoła Młodych. Inwestujemy w pracowników, ale też w rozwój naszych dostawców – przewoźników i kurierów. Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy – dodaje Janusz Górski.
Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal International Polska po raz drugi. W ubiegłym  roku DB Schenker Logistics był na 2 miejscu, a w 2013 awansował, zdobywając pozycję lidera.
- Jesteśmy dumni, że odpowiedzialna polityka personalna naszej firmy po raz kolejny została doceniona, co potwierdza że, że przyjęte przez nas działania przynoszą efekty. Naszym pracownikom dajemy możliwości rozwoju, stawiamy na partnerstwo, pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy – takie podejście umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych” – mówi dyrektor polityki personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce.

Za co cenimy pracodawców
Badanie „Najbardziej Pożądani Pracodawcy” jest też jest źródłem informacji na temat warunków zatrudnienia, najwyżej cenionych przez doświadczonych specjalistów i menedżerów. Według raportu liczy się wielkość i prestiż firmy (42%), wysokość wynagrodzenia (37%), stabilność zatrudnienia (35%) oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna (33%). Uczestnicy badania zwracają też uwagę na możliwość awansu, szkolenia, dogodną lokalizację i równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.
za info DB Schenker

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.