Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV także w Kolumbii dzięki przejęciu Airmar Cargo

Pod koniec III kwartału 2013 roku DSV przejmie Airmar Cargo S.A., z którym współpracuje na wyłączność od 2009 roku. Oznacza to, że DSV będzie na stałe obecne we wszystkich trzech największych krajach tego regionu – Brazylii, Meksyku oraz Kolumbii.
 
Powstała w 1997 roku Airmar Cargo S.A. jest liderem rynku frachtu morskiego, eksportującym towar z Kolumbii na teren całej Ameryki Południowej oraz Wysp Karaibskich. Zatrudniając blisko 60 pracowników w 4 oddziałach w Bogocie, Medellin, Cali oraz Cartagenie zamknęła ona zeszły rok obrotem brutto w wysokości 8 milionów dolarów.
 
- Biorąc pod uwagę, że Kolumbia jest trzecim co do wielkości krajem w Ameryce Łacińskiej i czwartym największy rynkiem w regionie, otwarcie w tym państwie oddziału DSV było tylko kwestią czasu – mówi Arkadiusz Mirek, prezes zarządu DSV Air&Sea.
 
Transakcja ta stanowi, po otwarciu filii DSV w Brazylii, kolejny krok grupy w rozwoju na terenie Ameryki Łacińskiej. Było to możliwe dzięki przejęciu byłych spółek joint-venture w Chile, Peru oraz Argentynie w listopadzie 2012 roku. Tym samym Kolumbia stała się 75 krajem w którym DSV będzie posiadał swój oddział.
 
(źr. za inf. DSV)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.