Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Global Forwarding obsługuje już kontenery Flexitank

 
DHL Global Forwarding poinformował o nowych możliwościach transportowych w kontenerach Flexitank - innowacyjnym systemie do transportu płynów, który pozwala na bardziej przyjazne dla środowiska transportowanie cieczy innych niż niebezpieczne. Nowe kontenery są nie tylko ekologiczne, ale także bardziej oszczędne. Dzięki elastyczności Flexitank, każdy centymetr jego przestrzeni jest wykorzystany, w efekcie klienci mają możliwość wysłania do 31 proc. produktu więcej w porównaniu z kontenerami IBC (Intermediate Bulk Container).
 
Bardziej ekonomiczne wykorzystanie miejsca w kontenerze przekłada się między innymi na obniżenie kosztów transportu poprzez użycie mniejszej ilości kontenerów, ponadto klienci płacą tylko za wysyłkę w jedną stronę i unikają wysokich kosztów czyszczenia pojemnika. Korzystanie z Flexitank jest także ekologiczne - zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla do środowiska przy transporcie przesyłek o sumarycznie mniejszej masie. Produkt został opracowany z myślą o zapotrzebowaniu firm chemicznych i farmaceutycznych, producentów farb i kleju, olejów roślinnych, wina i alkoholi, soków owocowych oraz biopaliw, sektora produktów leśnych, a także szeroko firm prowadzących działalność eksportową i importową.
 
- System ten może być używany do przewozu różnych rodzajów cieczy od napojów spożywczych do płynów chemicznych. Kontenery Flexitank są chętnie wykorzystywane w branży alkoholowej, szczególnie przy transporcie wina. Dzięki optymalizacji kosztów transportu wielu polskich importerów wina coraz częściej rozpatruje to rozwiązanie -  mówi Agata Jabłońska trade lane manager w DHL Global Forwarding. 
 
Czynniki, które determinują oszczędności, to krótszy czas, niższe koszty pracy przy rozładunku i załadunku towarów, a także eliminacja kosztów związanych z długoterminowymi umowami najmu sprzętu. Z tych powodów Flexitank jest tańszym rozwiązaniem od stosowania standardowej beczki, czy nieelastycznej cysterny. Nie trzeba również myć kontenera Flexitank, zatem mamy do czynienia z eliminacją kosztów jego czyszczenia, a także brakiem ścieków powstałych w procesie oczyszczania zbiornika. Ponadto, w porównaniu do innych kontenerów, Flexitank cechuje łatwość utylizacji, jest to więc rozwiązanie ekologiczne.
Flexitank DHL dedykowany jest do przewożenia całej gamy płynów w sektorach: substancji chemicznych (wszystkie rodzaje cieczy innych niż niebezpieczne, chemikalia przemysłowe), konsumentów (napoje, soki owocowe, koncentraty, wino, alkohol), nauk przyrodniczych (enzymy, płynny lateks, gliceryna), rolniczych (oleje roślinne) i energii (biopaliwa).
 
(źr. za inf. DHL Global Forwarding)
 
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.