Dodaj ogłoszenie o pracy


Green Drive - czyli jak ograniczyć wydatki na paliwo w transporcie



Jak zmniejszyć opory toczenia, przygotować pojazd do trasy czy zadbać o komfort kierowcy? Na te i inne pytania, można znaleźć odpowiedzi w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej kampanii społecznej Green Drive (www.green-drive.eu). Przygotowane przez inicjatorów akcji filmy, kursy i poradniki mają pomóc firmom transportowym zredukować wydatki na paliwo, nawet o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

W dzisiejszych czasach paliwo stanowi ok. 50 proc. wszystkich kosztów w firmie transportowej. Istnieje jednak wiele sposobów, aby te wydatki zmniejszyć. W jaki sposób, odpowiadają inicjatorzy projektu Green Drive oraz autorzy filmów i kursów internetowych, którzy są ekspertami od lat pracującymi w transporcie. Wszystkie materiały dostępne są za bezpłatnie na stronie www.green-drive.eu.

Firmy zainteresowane udziałem w akcji Green Drive mogą skorzystać nie tylko z materiałów edukacyjnych, ale także z praktycznych szkoleń. Na zainteresowanych czekają kursy ecodrivingu przeznaczone dla kierowców ciężarówek oraz kompleksowe szkolenia z oszczędzania paliwa dla właścicieli firm i osób zarządzających transportem w firmie. Szkolenia są darmowe, decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt Green Drive realizowany jest przez powstałą w tym roku Fundację Trans.org (www.trans.org), której misją jest pomaganie firmom transportowym w prowadzeniu biznesu. W tym celu organizacja prowadzi kilka projektów o charakterze niekomercyjnym. Wspomniany wcześniej Green Drive skupia się na redukcji kosztów paliwa i ochronie środowiska. Znany już w branży Rzetelny Przewoźnik (www.rzetelnyprzewoznik.pl) pomaga w kwestiach związanych z prawem i bezpieczeństwem. Niebawem także wystartuje nowy projekt, którego celem będzie poprawa zdrowia kierowców zawodowych.

Fundacja Trans.org powstała z inicjatywy Operatora Systemu Trans.eu i jest pierwszą w Polsce organizacją non-profit działającą na rzecz poprawy sytuacji w transporcie drogowym.

 

 

(źr. Trans.eu)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.