Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS chce pokonać 1,6 mld km na paliwach alternatywnych

Firma UPS opublikowała coroczny raport zrównoważonego rozwoju, ogłaszając, że mimo zwiększenia liczby przesyłek transportowanych w 2012 roku, firmie udało się obniżyć całkowitą emisję gazów cieplarnianych. Celem firmy jest osiągnięcie w roku 2017, wykorzystania paliw alternatywnych na dystansie = 1,6 mld kilometrów, podczas wykonywania usług transportowych. Oszczędności dotyczą paliwa naziemnego i lotniczego, zwiększonych inwestycji w pojazdy na paliwa alternatywne oraz zmiany narzędzi, które wyznaczają trasy, co pozwoliło skrócić przejazdy o około 19,5 mln kilometrów.

- UPS postawił sobie także nowy cel w zakresie paliw alternatywnych – powiedział David Abney, dyrektor operacyjny UPS. – Do 2017 firma zamierza osiągnąć miliard mil (1,6 mld km) przejechanych pojazdami korzystającymi z paliw alternatywnych i zaawansowanych technologii –  to ponad dwa razy więcej niż zakładał poprzedni cel – 400 milionów mil.

Raport UPS dotyczący zrównoważonego rozwoju spełnił wymogi Global Reporting Initative, otrzymując ocenę A+ oraz uzyskał zewnętrzne potwierdzenie wiarygodności danych dotyczących gazów cieplarnianych od Deloitte & Touche LLP. Ocenę A+ w skali GRI otrzymuje mniej niż 20 proc. wszystkich publikowanych raportów zrównoważonego rozwoju.
- Motyw przewodni raportu – Więcej tego, co ważne – pokazuje, że UPS koncentruje wysiłki na osiągnięciu jak najbardziej wymiernego pozytywnego wpływu poprzez zrównoważone praktyki biznesowe i fachową wiedzę w dziedzinie logistyki - powiedział Scott Wicker, dyrektor ds. zrównoważonego Rozwoju UPS

Najważniejsze punkty raportu za 2012 rok:
• Redukcja bezwzględnej emisji gazów cieplarnianych z operacji i zakupionej energii o 2,1proc. w porównaniu do 2011 roku.
• Błyskawiczny rozwój globalnej infrastruktury medycznej UPS do około 595 000 metrów kwadratowych.
• Globalna inicjatywa leśna, której celem jest posadzenie miliona drzew do końca 2013 roku.
• Akcje humanitarne w 35 krajach z wkładem rzeczowym o wartości 2,6 mln USD.
• Darowizny na cele humanitarne i fundację United Way w wysokości 97,5 mln USD, o 4 mln USD więcej niż w 2011 roku.
• 1,8 mln godzin przepracowanych w ramach woluntariatu przez pracowników UPS, ich rodziny i znajomych – nowy rekord.

Godny uwagi jest fakt, że w 2012 roku spółka UPS Airlines, która odpowiada za 57 proc. śladu węglowego UPS, zmniejszyła zużycie paliwa i produkcję dwutlenku węgla. Wolumen przesyłek lotniczych wzrósł rok do roku o 4,8 proc., podczas gdy zużycie paliwa zmalało o 1,3 proc. Jednym z fundamentów strategii środowiskowej UPS jest wsparcie rozwoju i wykorzystania niskoemisyjnych paliw alternatywnych. Samochody odpowiadają za około 35 proc. śladu węglowego UPS. Firma zwiększa intensywność testowania, zakupu i wdrażania pojazdów nowej generacji. Pomiędzy rokiem 2000 a końcem 2012 roku flota pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne/zaawansowane technologie przejechała 475 milionów kilometrów, stawiając sobie nowy ambitny cel osiągnięcia 1,6 miliarda kilometrów do 2017 roku. W 2012 roku ta rosnąca flota przejechała około 78 milionów kilometrów, o 43 proc. więcej niż w 2011 roku.

UPS ogłosiło  w tym roku plany zakupu prawie 1000 ciągników na gaz ziemny (LNG) w ciągu dwóch najbliższych lat, co zwiększy flotę pojazdów na paliwa alternatywne i pojazdów zaawansowanych technologicznie do 2700 sztuk. Obecnie znajdują się w niej pojazdy elektryczne, hybrydowe, hybrydy hydrauliczne, pojazdy na gaz ziemny, propan, biometan i lekkie, oszczędne pojazdy z karoserią kompozytową.

Nowy raport zrównoważonego rozwoju przedstawia także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, oszczędności paliwowe i kilometry zaoszczędzone dzięki innowacyjnemu zastosowaniu technologii. Na przykład pobierane przez czujniki w pojazdach dane telematyczne pomogły UPS uniknąć w zeszłym roku ponad 206 milionów minut jałowej pracy silnika, co dało oszczędność ponad 5,5 miliona litrów paliwa. Technologia wyznaczania tras zwiększyła liczbę punktów odbioru i dostaw przesyłek na kilometr, zmniejszając przejechany dystans o około 20 milionów kilometrów, co przekłada się na około 5 milionów litrów paliwa.

(źr. za inf. UPS)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.