Dodaj ogłoszenie o pracy


70. Rajd Polski - Siódemka Głównym Partnerem Logistycznym

Siódemka po raz kolejny została Głównym Partnerem Logistycznym Rajdu Polski. To drugi najstarszy, po słynnym Rajdzie Monte Carlo, rajd samochodowy na świecie, a zarazem największa i najbardziej prestiżowa impreza sportów samochodowych w Polsce. 70. edycja Rajdu Polski odbędzie się między 13 a 15 września na szutrowych trasach w okolicach Mikołajek.

Oprócz wsparcia logistycznego rajdu, Siódemka, podobnie jak w zeszłym roku, zorganizuje dwa konkursy, które stały się już tradycją Rajdu Polski.  Na dwóch odcinkach specjalnych odbędzie się dodatkowa rywalizacja na największą prędkość oraz najdłuższy skok na hopce. Zwycięskie załogi zostaną nagrodzone podczas kończącej Rajd Ceremonii Mety. W zeszłym roku najlepsi w konkursach Siódemki okazali się Kajetan Kajetanowicz i Michał Bębenek.

Rajd jest eliminacją do Mistrzostw Europy, co sprawia, że organizatorzy spodziewają się w tym roku przyjazdu ponad 100 tysięcy kibiców. Będą mogli oni podziwiać m.in. Roberta Kubicę oraz najlepszych kierowców biorących udział w Mistrzostwach Europy. Tegoroczny Rajd Polski będzie miał też wyjątkową oprawę medialną. Eurosport przygotowuje bezpośrednie transmisje „live” z czterech odcinków specjalnych: w sobotę - 14 września z dwóch przejazdów OES-u Mrągowo oraz w niedzielę, 15 września z odcinka specjalnego Mateuszek, który zakończy rywalizację w Rajdzie. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Siódemka przygotowała z tej okazji konkursy dla kibiców, szczegóły dotyczące miejsc, w których rozegrane zostaną konkursy zostaną podane w niebawem.

Więcej o Rajdzie na stronie: http://www.rajdpolski.pl/
(opr. bt, za inf. Siódemka SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.