Dodaj ogłoszenie o pracy


Teraz wyślesz neokartkę z wakacji także z tableta

Po wprowadzeniu możliwości wysyłania kartek przez smartfony, Poczta Polska udostępnia korzystanie z usługi neokartka na tabletach. Elektroniczna pocztówka dotrze do adresata w formie tradycyjnej, papierowej kartki pocztowej. Neokartka wysłana z tableta to usługa hybrydowa Poczty Polskiej, czyli łącząca cechy poczty tradycyjnej i elektronicznej. Wystarczy pobrać darmową aplikację, zrobić zdjęcie lub wybrać jeden z szablonów, wpisać osobiste pozdrowienia i dane adresata. Nadanie kartki można opłacić SMS-em lub poprzez płatność SkyCash (4,99zł). Poczta Polska wydrukuje pocztówkę w formacie odpowiadającym połowie kartki A4. Do skrzynki pocztowej dostarczy ją listonosz.

Kartki z zagranicy
Neokartki można wysłać z każdego miejsca na świecie i w Polsce. – Obserwujemy, że bardzo dużo pobrań aplikacji jest spoza Polski. To wygodne rozwiązanie. Zamiast szukać kartek pocztowych i znaczków podczas pobytu za granicą, wystarczy, że ściągniemy aplikację i wyślemy zdjęcie, które dostarczymy w formie papierowej – mówi Grzegorz Świdwiński, prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, odpowiedzialnej za wdrożenie usługi neokartka.
Na wydrukowanej kartce zamiast znaczka znajdzie się informacja w jakim miejscu zdjęcie zostało wykonane. Jest to możliwe dzięki lokalizacji GPS.

Podpis pod życzeniami
W najbliższym czasie aplikacja będzie wzbogacona o nowe funkcjonalności: wybór życzeń z katalogu gotowych propozycji, możliwość zamówienia wielu kartek w różnych formatach, złożenie odręcznego podpisu czy dodanie ramki do zdjęcia. – W przyszłym roku będzie dostępna również w systemie iOS oraz Windows Phone. Docelowo aplikacja stanie się częścią dedykowanej dla e-usług platformy mobilnej – mówi Grzegorz Świdwiński.

Aplikacja neokartka jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play z urządzenia mobilnego działającego w systemie Android.

(źr. Poczta Polska)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.