Dodaj ogłoszenie o pracy


ND przejmuje kolejną spółkę, tym razem w zakresie usług spedycyjnych

Norbert Dentressangle ogłosił nabycie działalności spedycyjnej od grupy Daher, znanej ze swojego doświadczenia w dziedzinie spedycji międzynarodowej i posiadającej sieć 8 agencji we Francji i 3 w Rosji. Przejęcie będzie dotyczyło łącznie 287 pracowników, a wykonany obrót roczny to 80 mln euro w 2012 r. Finalizacja transakcji powinna nastąpić w ciągu trzeciego kwartału, po uzyskaniu zgody urzędu ds. kontroli konkurencji.

- Nabycie działalności freight forwarding od grupy Daher jasno ilustruje kontynuację naszej strategii rozwoju w dziedzinie freight forwarding. Naszą ambicją jest osiągnięcie zakładanego poziomu w ciągu trzech lat od uruchomienia tej nowej branży. Dołączamy do tego 8 agencji we Francji i 3 w Rosji oraz przejmujemy 287 profesjonalistów o sprawdzonej wiedzy w wymagających i wrażliwych sektorach, takich jak chemia, a także energia, lotnictwo, motoryzacja i dobra luksusowe. Operacja ta daje nam znaczącą i solidną bazę we Francji, będącej kluczowym rynkiem, na którym staramy się odnaleźć prawdziwe możliwości współdziałania różnych branż z działalnością transportową i logistyczną naszej grupy. Przyczyni się ona również do poprawy rentowności naszej działalności związanej z freight forwarding - powiedział Hervé Montjotin, prezes zarządu Grupy Norbert Dentressangle.

Dzięki przejęciu działalności freight forwarding grupy Daher, firma Norbert Dentressangle zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku freight forwarding we Francji  oraz wzbogaci swoją ofertę spedycji międzynarodowej, osiągając dla tej działalności rozpoczętej na początku 2010 r., pierwszy poziom konsolidacji przy obrocie rocznym około 220 mln euro. Włączając nowe rodzaje działalności w swoją strukturę, ND w krótkiej perspektywie zwiększy rentowność usług spedycyjnych. Ponadto dodanie 8 agencji grupy we Francji (Roissy, Le Havre, Strasbourg, Marsylia, Lyon, Lille, Nantes, Tuluza) pozwoli firmie Norbert Dentressangle szybko osiągnąć znaczącą pozycję we Francji.

Wraz z przejęciem, ND zwiększy również portfel prestiżowych klientów, z przewagą klientów przemysłowych, który rozszerza się na dobra luksusowe. Dzięki temu Norbert Dentressangle wzmocni swoje relacje z prestiżowymi i wymagającymi klientami, wielkimi markami z poziomu konsolidacji przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, chemicznego i dóbr luksusowych, które wymagają zapewniania odpowiedniej jakości operacji transportowych dla produktów przemysłowych, wrażliwych i złożonych, zaś zespoły firmy Daher posiadają w tym zakresie uznaną i szeroko docenianą wiedzę.

Przejęcie części spedycyjnej Daher to również solidne doświadczenie na terenie Rosji. Dzięki przejęciu ważnego uczestnika rynku spedycji drogowej z i do Rosji oraz usług celnych, wraz z personelem liczącym 103 osoby rozmieszczonym między Moskwą, Jekaterynburgiem i Petersburgiem, przy obrotach w wysokości 15 mln €, firma Norbert Dentressangle uzyskuje także wysoką pozycję w Rosji. Portfel klientów firmy Daher w Rosji, początkowo związany głównie z przemysłem, zmierzał stopniowo w kierunku dóbr luksusowych, dla których zespoły rozwinęły odpowiednią wiedzę i oferty specjalne. A uruchomienie niedawno działalności logistycznej przez ND na zasadach spółki joint-venture z firmą Danone w Rosji podkreśli powiązanie grupy z dysponującymi wielkim potencjałem rynkami Europy Środkowej i Wschodniej.

Przypomnijmy, to nie pierwsze przejęcie w tym roku. Firma Norbert Dentrassangle na początku roku ogłosiła przejęcie części logistycznej z krajów południowej Europy operatora logistycznego Fiege, a w ubiegłym tygodniu ogłosiła utworzenie jointventure z firmą Danone w zakresie obsługi logistycznej wyrobów mleczarskich na terenie Rosji. Rozszerzenie usług o działalność spedycyjną i logistyczną z pewnością wzmacnia pozycję firmy ND na rynku europejskich jako operatora logistycznego, postrzeganego dotąd, raczej jako silnego europejskiego przewoźnika drogowego.

(źr. Norbert Dentressangle)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.