Dodaj ogłoszenie o pracy


Hellmann i Arviem uruchomili nową usługę monitoringu ładunków

Hellmann Worldwide Logistics, nawiązał współpracę z firmą Swiss arviem AG, w zakresie usługi monitorowania ładunków. Partnerzy będą wspólnie oferować swoim klientom rozwiązanie, które pozwala na monitorowanie przesyłek towarowych w czasie rzeczywistym.

Arviem AG oferuje rozwiązanie, które opiera się na interakcji sprzętu (urządzenie monitorujące) i oprogramowania. Ponieważ produkt ten funkcjonuje na zasadach "pay as you use" (płatności na podstawie bieżącego użytkowania), nie wymagane są duże inwestycje. Jednocześnie model ten pozwala firmom na większą elastyczność, ponieważ umożliwia wyposażenia przesyłek indywidualnych lub dodatkowych kontenerów w urządzenia do śledzenia, w każdym momencie. Ponieważ urządzenie nie jest przytwierdzane do kontenera, klient może je zainstalować ręcznie, w zaledwie kilka sekund – bez użycia dodatkowych narzędzi. Urządzenie posiada kilka czujników, które wykrywają warunki zewnętrzne takie jak temperatura, wilgotność czy wibracje. Poprzez GPS i / lub satelitę (Iridium) system lokalizuje kontener z dokładnością do 30 metrów.

Każdy klient z wyprzedzeniem może określić informacje, których potrzebuje - na przykład czy kontener został otwarty podczas tranzytu, czy trasa odbiega od planowanej. Urządzenie śledzące wysyła żądane dane za pomocą systemu łączności mobilnej lub satelity Iridium do centrum alarmowego firmy arviem. Oprogramowanie przygotowuje informacje i dostarcza je do klientów drogą e-mail lub za pomocą pulpitu nawigacyjnego opartego na sieci web.

- Dzięki rozwiązaniu monitorowania ładunków, pojawia się szereg możliwości w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Dane przesyłane w czasie rzeczywistym usprawniają łańcuch dostaw na obszarach zarządzania zapasami, jakości produktu, ubezpieczenia kosztów i odprawy celnej. Klientom, którzy korzystają z rozwiązania firmy Arviem, nowe rozwiązanie zapewnia dużą przewagę konkurencyjną przy zarządzaniu swoją logistyką - mówi Felix Scherberich, główny globalny urzędnik ds. logistyki kontraktowej w Hellmann Worldwide Logistics.

Już w dniu podpisania umowy o współpracy między partnerami,  podpisano pierwszą umowę przedwstępną z klientem Hellmann Worldwide Logistics - firmą Husky Injection Molding Systems Ltd. Największy na świecie dostawca markowych systemów i usług formowania wtryskowego dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych już wkrótce wprowadzi w życie wspólny projekt z firmą Hellmann.
(źr. Hellmann Worldwide Logistics)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.