Dodaj ogłoszenie o pracy


Hellmann Worldwide Logistics Polska z nowym systemem TMS

Hellmann Worldwide Logistics Polska wdraża nowy system informatyczny TMS, który w pełni zastąpi obecnie stosowane rozwiązania w całym transporcie drogowym krajowym i międzynarodowym.

 

Transport Management System (TMS) – czyli System Zarządzania Transportem, wdrażany jest w oparciu o platformę informatyczną SkyLogic na licencji firmy Benson Consultants. Dzięki nowemu projektowi wszystkie dane operacyjne w tym również finansowe, będą znajdowały się w jednym systemie, spełniającym wszystkie cechy inteligentnego systemu transportowego, który m. in. optymalizuje dystrybucję, automatyzuje większość zadań dyspozytora i poprawia jakość podejmowanych decyzji.

 

- Dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z firmą Benson Consultants i wybór platformy SkyLogic? To przede wszystkim zintegrowany, innowacyjny system, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i wiedzy o procesach logistycznych stwarza wielkie możliwości rozwoju i udoskonalania procesów obsługowych naszych klientów. Nasz wybór cieszy tym bardziej, że system zarządzania transportem SkyLogic został uhonorowany główną nagrodą w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2010” i regularnie poddawany jest opiniowaniu jednostek naukowych i stowarzyszeń naukowo technicznych. Tak się składa, że Hellmann Worldwide Logistics Polska w tym samy roku otrzymał tytuł Operatora logistycznego 2010 roku” - mówi Juliusz Skurewicz, Prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska.

 

Funkcjonalność nowego systemu obejmuje wszystkie procesy związane z zarządzaniem logistyką transportu w tym procesy rejestracji i wyceny zleceń, EDI, planowania i wizualizacji tras, rozliczania i fakturowania, a przede wszystkim modelowania sieci logistycznej obejmującej zarówno oddziały własne jak i partnerskie. W Hellmann jeden z modułów SkyLogic zastąpi dotychczasową aplikację SOLP (System Obsługi Listów Przewozowych) służącą do rejestracji i śledzenia historii zlecenia przy użyciu przeglądarki internetowej. Wielką zaletą nowej platformy jest także zdalny dostęp klientów do rejestru faktur, informacji o pojazdach i kierowcach, wymiana informacji na etapie rejestracji, przeglądu i akceptacji zleceń.
(źr. Hellmann Worldwide Logistics Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.