Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV zamierza przejąć Ontime Logistics

Grupa DSV podpisała porozumienie o przejęciu całego pakietu akcji norweskiej firmy Ontime Logistics A.S. Norweska firma specjalizuje się głównie w transporcie drogowym, działając na rynku lokalnym, szwedzkim i duńskim. Ontime Logistics A.S. zatrudnia obecnie 220 pracowników w 8 biurach w Norwegii, 5 w Szwecji, a także 2 w Danii. W 2012 roku firma uzyskała przychód przekraczający 80 milionów Euro.

- Przejęcie Ontime Logistics A.S. przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji w transporcie drogowym na terytorium Norwegii. Dodatkowo Ontime Logistics A.S. ma bardzo silną pozycję na lokalnym rynku, a to z kolei pozwoli DSV rozszerzyć zasięg usług zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów - mówi Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV.

Porozumienie jest przedmiotem postępowania administracyjnego i weryfikacji przez odpowiednie służby antymonopolowe. Strony zgodziły się nie ujawniać kwoty transakcji.

(źr. DSV)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.