Dodaj ogłoszenie o pracy


Walka z pustymi przebiegami w cloud computing

Według niemieckiego Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego, więcej niż jedna trzecia przejazdów samochodów ciężarowych w Niemczech w 2012 r. było pustych. To przekłada się na około 6 mld "martwych" kilometrów. Dzięki nowemu Projektowi Unii Europejskiej - LOGICAL Chmura danych (którego prototyp został zaprezentowany na targach międzynarodowych Transport Logistic w Monachium w czerwcu tego roku), transportowcy będą mogli zapobiec takim stratom w przyszłości.

- Pytaniem do firm logistycznych nie jest już, czy będą one chciały przyłączyć się do technologii cloud computing, ale kiedy, z czym i do jakiego stopnia - twierdzi Prof. Uwe Arnold, dyrektor sieci w klastrze logistycznym Leipzig-Halle, który zapewnia, że - to oprogramowanie nie jest może ponownym odkryciem koła, ale może pomóc i wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie transferu danych w chmurze oraz stanowić praktyczną wartość dodaną poprzez unikanie pustych przebiegów.

CL Consulting i Logistyka Sp. z o.o.  wraz z 13 partnerami z sześciu krajów rozwija wirtualny rynek w chmurze danych, co ułatwi współpracę z firmami transportowymi, na przykład w postaci sprzedaży pakietowej ładunków, w ramach unijnego projektu Programu Europa Środkowa LOGICAL. Projekt trwa od maja 2011 do października 2014 roku.

Więcej informacji na stronie: www.logical.mwsl.eu oraz  www.project-logical.eu

(opr. BT)


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.