Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP CARGO wspiera kolarskie wydarzenia

PKP CARGO po raz kolejny wspiera finansowo ważne kolarskie wydarzenie - 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków.

Wyścig „Solidarności” jest ważnym wydarzeniem sportowym, któremu towarzyszy PKP Cargo od kilku lat. Sport jest jednym z tych obszarów, które wpisują się w ideę Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego, realizowanego w PKP CARGO od 2008 roku.
Początek i koniec wyścigu wyznaczono w centrach dwóch polskich miast. Impreza rozpocznie się w środę 26 czerwca na lubelskiej alei Krakowskie Przedmieście, w pobliżu Placu Litewskiego, a zakończy w sobotę 29 czerwca w centrum Łodzi na alei Piłsudskiego. Wyścig rozegrany zostanie w czterech etapach, a trasa o długości 681,2 km prowadzić będzie przez sześć województw: lubelskie, podkarpackie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i łódzkie. Cykliści pojadą następującymi odcinkami: Lublin – Krosno; Żory – Jastrzębie-Zdrój; Jaworzno – Kielce; Radomsko – Łódź.

Obecność w Wyścigu „Solidarności” zapowiedzieli zawodnicy ścigający się z sukcesami w najważniejszych imprezach kolarskich na świecie. Do Polski przyjedzie  Niemiec Stefan Schumacher z duńskiej grupy Christina Watches Onfone’a. W tym roku wygrał już jeden etap i był trzeci dookoła Algierii, w 2012 roku zajął drugie miejsce w wyścigu dookoła Chin oraz również drugą lokatę Szlakiem Grodów Piastowskich. Ścigać się będzie u nas także Angelo Furlan. Włoch wygrał w karierze dwa etapy Vuelta a Espana i trzy dookoła Polski.
Nie zabraknie też Radoslava Rogina, Chorwata ze słoweńskiej grupy Adria Mobil. Kolarz jest obecny od wielu lat w zawodowym peletonie, wielokrotnie uczestniczył w klasyfikacji Giro d’Italia i reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Londynie. W 2012 wygrał etap Szlakiem Grodów Piastowskich.

(źr. PKP Cargo)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.