Dodaj ogłoszenie o pracy


Mont Blanc zdobyty przez PKP Cargo

Zgodnie z zapowiedzią 29 lipca br. na najwyższym szczycie Europy (Mont Blanc, 4810 m n.p.m.)  zawisła flaga PKP Cargo. „Ekspedycja Mont Blanc” to wyprawa trekkingowa, w której uczestniczyło ośmiu pracowników PKP Cargo. Wyprawa była jednym z wydarzeń uświetniających jubileusz 10–lecia Spółki.

 

Wyprawa pracowników odbyła się w dniach 22-30 lipca br. W projekcie uczestniczyło ośmiu pracowników spółki, w tym jedna kobieta. Podczas całej wyprawy uczestnikom wyprawy towarzyszyło kilku przewodników, a także filmowiec. Zespół przez cały czas trwania ekspedycji dzielił się swoimi wrażeniami i emocjami na profilu PKP Ccargo na portalu społecznościowym Facebook: http://www.facebook.com/pkpcargo.
- Wiele czynników złożyło się na sukces ekspedycji. Mieliśmy dobrą pogodę, taktycznie podeszliśmy do procesu aklimatyzacji i odpoczynku przed wejściem szczytowym, byliśmy zmotywowani i dopingowani przez wielu ludzi. Jeszcze raz dzięki wszystkim, którzy nam kibicowali za wsparcie! – napisali po zdobyciu Mont Blanc uczestnicy wyprawy.
„Ekspedycja Mont Blanc” to jeden z kilku projektów przygotowanych specjalnie z okazji 10-lecia przewoźnika kolejowego.
- Niektórzy zadają sobie to odwieczne pytanie: po co chodzę po górach? Każdy ma własną odpowiedź, jednak jesteśmy zgodni, że podczas tej ekspedycji na Mont Blanc nasza firma udowodniła, że ma takich ludzi, którzy mogą przekraczać bariery, nie boją się nowych wyzwań i mogą zdobywać najwyższe szczyty. Projekt Ekspedycja Mont Blanc zakończył się pełnym sukcesem! – dodają zdobywcy Mont Blanc.
Wszystkie wydarzenia z okazji jubileuszu można śledzić na specjalnej stronie internetowej: http://www.pkp-cargo.pl/cargo10.
(źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.