Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo zaprasza na Parowozjadę w Chabówce

Już za dwa miesiące - w ostatni weekend wakacji, w dniach  24-25 sierpnia - PKP Cargo zaprasza na IX  Parowozjadę w Chabówce koło Zakopanego. Będzie to weekend wypełniony atrakcjami skierowanymi przede wszystkim do rodzin i dzieci. Podczas spotkania w Chabówce zaprezentowana zostanie najstarsza w Polsce czynna lokomotywa Ol12 licząca już 101 lat.
Organizator spodziewa się także maszyn przybyłych m.in. ze Słowacji i Czech. Oprócz możliwości podziwiania zabytkowych parowozów, historycznych składów wagonów pasażerskich i towarowych, będzie możliwość odwiedzenia kolejowego skansenu prowadzonego przez PKP CARGO z około 120 eksponatami, w tym 40 parowozami. W tym roku Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji przewidziany jest specjalny, jubileuszowy program artystyczny prezentujący tradycyjne oraz nowoczesne spojrzenie na skansen.
- Mamy bardzo bogate dziedzictwo i staramy się zachować je dla następnych pokoleń. Ale Parowozjada to także piknik rodzinny, a więc możliwość spędzenia sierpniowego weekendu w gronie najbliższych. Zapraszamy do spędzenia czasu z PKP CARGO – mówi Łukasz Boroń, prezes PKP CARGO. Wiele atrakcji adresowanych będzie do najmłodszych gości, w tym gry, zabawy, występy i animacje.

Warto pamiętać, że PKP CARGO opiekuje się w sumie ponad 100 zabytkowymi parowozami, z których około 40 znajduje się w skansenie w Chabówce. Pozostałe znajdują się m.in. w Wolsztynie koło Poznania w ostatniej lokomotywowni na świecie, z której niemal codziennie wyjeżdżają parowozy prowadzące regularne planowe pociągi pasażerskie. Cztery z nich są „pod parą”, w każdej chwili gotowe do prowadzenia pociągów. Są to: TKt48, TKh, Ty42 – wszystkie polskiej produkcji i wspomniany najstarszy Ol12 z austriackim rodowodem. Rocznie skansen w Chabówce i parowozownię w Wolsztynie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dbałość o kolejowe dziedzictwo jest działaniem wpisującym się w ideę Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego, realizowanego w PKP CARGO od 2008 roku.

(źr. PKP Cargo)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.