Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych

Podczas Zwyczajnego Zgromadzenia Członków Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP) wybrano nowy zarząd Związku na kolejną kadencję.

W skład zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych zostali powołani:
dr Rafał Zgorzelski – Prezes Zarządu, ekspert rynku pocztowego
Wiesław Klimaszewski – Wiceprezes Zarządu, ekspert rynku pocztowego
Krzysztof Kołpa – Członek Zarządu, Członek Zarządu InPost Sp. z o.o.
Leszek Żebrowski – Członek Zarządu, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Pocztowej S.A.

- Głównym celem Związku – mówi Rafał Zgorzelski, prezes OZPNOP – pozostaje nowelizacja uchwalonego w dniu 23 listopada 2012 roku Prawa pocztowego oraz aktów i rozporządzeń wykonawczych do tej Ustawy w taki sposób, aby było one rzeczywiście narzędziem służącym rozwojowi konkurencji na rynku usług pocztowych, wysokich standardów obsługi Klienta i przyjaznych cen.
Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych powstał w dniu 15 czerwca 2010 roku. Związek jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

- Kluczowym motywem powołania Związku zrzeszającego niezależnych operatorów pocztowych była walka o zapewnienie prywatnym firmom uczciwych warunków do konkurowania na zmonopolizowanym rynku. Sektor ten – podobnie jak każdy inny – może rozwijać się jedynie w warunkach wolnej konkurencji rynkowej. Nowa ustawa Prawo pocztowe nie jest jej gwarantem i dlatego podstawowe cele Związku pozostają nadal niezmienione – dodaje Wiesław Klimaszewski, wiceprezes Związku.
Związek skupia największych na rynku niezależnych operatorów pocztowych takich jak InPost Sp. z o.o., Polska Grupa Pocztową S.A., Integer.pl S.A., Polskie Centrum Doręczeniowe „Petrox" czy PS-T. Avistrans.

- Niejasne i źle skonstruowane przepisy prawa stanowią kluczową barierę rozwoju polskiego sektora pocztowego oraz wzrostu konkurencyjności usług, będziemy zabiegać o ich zmianę, jednakże Władze Związku położą w nadchodzącej kadencji również nacisk na działalność edukacyjną i podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie znajomości regulacji prawnych oraz konsekwencji, które ze sobą one niosą dla Skarbu Państwa, operatorów pocztowych i konsumentów usług – uważa Krzysztof Kołpa, członek władz Związku oraz Zarządu InPost Sp. z o.o.

- Związek będzie też dążył do poszerzenia zaplecza członkowskiego oraz eksperckiego. Jest otwarty na współpracę ze środowiskami naukowymi i mediami, do których dyspozycji pozostają nasi eksperci. Determinantem naszego działania będzie, jak do tej pory, zaangażowanie w rozwój rynku usług pocztowych w Polsce, jednego z kluczowych sektorów krajowej gospodarki – uzupełnia Leszek Żebrowski, członek Zarządu Związku, prezes Polskiej Grupy Pocztowej S.A.

 

 

(źr. OZPNOP)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.