Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC Intermodal pozytywnie zaopiniowany w badaniu SQAS

Safety & Quality Assessment System to narzędzie służące zbadaniu i określeniu poziomu bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi podlegającymi ADR, RID, ADN oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG przez podmioty funkcjonujące w łańcuchu logistycznym.

PCC Intermodal S.A. spółka obecna na rynku od 2004 roku informuje o pozytywnym przejściu badania SQAS (Safety & Quality Assessment System). Po uzyskaniu w 2012 roku Certyfikatu AEO-S firma, by zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość obsługi, podjęła dalsze kroki badania jakości i bezpieczeństwa prowadzonych przez nią procesów. Działalność PCC Intermodal rozpoczęła się od organizacji jednego kontenerowego pociągu tygodniowo, który łączył fabrykę chemiczną Grupy PCC z nieistniejącym już dziś terminalem
w Świnoujściu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Spółka organizuje w każdym tygodniu kilkadziesiąt regularnych pociągów, gwarantując niezawodny serwis intermodalny od największych portów morskich naszej części Europy (Rotterdam, Hamburg, Bremerhaven, Gdańsk, Gdynia) do miejsc przeznaczenia. Spółka zarządza terminalami w Kutnie (Centralna Polska), Brzegu Dolnym (Dolny Śląsk), Gliwicach (Górny Śląsk) oraz Frankfurcie nad Odrą (region Berlina/Brandenburgii), a przy współpracy z Duisportem obsługuje również rejon Zagłębia Ruhry.

Badanie SQAS w PCC Intermodal S.A. przeprowadzono w ramach trzech modułów:
1. Transport Service (Terminal w Kutnie, Gliwicach i Brzegu Dolnym) - w ramach tego modułu w Europie przebadanych zostało 1329 firm, w tym w  Polsce – 49!
2. Warehouse (Terminal w Brzegu Dolnym) – w ramach modułu magazyn produktów  chemicznych w Europie przebadanych jest 165 firm w tym w Polsce – 4!
3. Rail Carrier( Biuro w Gdyni oraz Jaworznie) – w ramach modułu przewoźnik kolejowy
w Europie  przebadanych jest 44 firmy w tym w Polsce – 4

Badanie SQAS to prowadzony przez niezależnych ekspertów system oceny jakości, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko usług transportowo-logistycznych, w tym transportu ładunków chemicznych, w ramach procesów podejmowanych przez objęte dobrowolnym badaniem firmy. Raporty sporządzane są na bazie wystandaryzowanego kwestionariusza, aktualizowane cyklicznie.

(źr. PCC Intermodal S.A.)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.