Dodaj ogłoszenie o pracy


Pandy na pokładzie samolotu TNT

 

 

Firma kurierska TNT Express przetransportowała dwie pandy z Madrytu do Chengdu. 2,5-roczne samce należą do nielicznych przedstawicieli tego gatunku urodzonych w niewoli poza Chinami. Ich rodzice zostali przywiezieni do hiszpańskiego ogrodu zoologicznego sześć lat temu, w ramach międzynarodowego programu ochrony gatunku. Za transport w 2007 r. również odpowiadało TNT Express.

Transport żywych zwierząt wymaga bardzo skomplikowanych aranżacji logistycznych. Dział usług specjalnych TNT Express gruntownie przygotował się do tej niezwykle wymagającej misji. Specjaliści skrupulatnie zaplanowali trasę, temperaturę i odpowiednie środki transportu, by zapewnić zwierzętom bezpieczną i komfortową podróż. Podczas dwudniowej podróży zwierzętom towarzyszył lekarz weterynarii z Madrytu.

Pandy opuściły Madryt 16 maja. Klimatyzowaną ciężarówką zostały przetransportowane do Amsterdamu, by następnie samolotem dotrzeć do Chengdu. Po kilku godzinach spędzonych na lotnisku zwierzęta przewieziono do instytutu badań nad rozmnażaniem pand wielkich.

Panda znajduje się na czerwonej liście gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). Obecnie około 1600 osobników żyje w środowisku naturalnym, a 341 - w ośrodkach hodowlanych oraz ogrodach zoologicznych. 44 zwierząt mieszka w ogrodach zoologicznych poza Chinami.

(źr. TNT Express)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.