Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic operatorem logistycznym SUPER-PHARM

Jedna z największych sieci drogeryjnych - SUPER-PHARM powierzyła obsługę logistyczną firmie FM Logistic. Całość działań dla nowego klienta operator będzie prowadził z dedykowanej obsłudze branży farmaceutycznej i Healthcare, platformy w Błoniu koło Warszawy.

Inwestycja w rozwój usług dla wymagającego sektora healthcare i farmacji przynosi FM Logistic coraz bardziej wymierne efekty. Kolejna marka o globalnym zasięgu z tej branży zdecydowała się na kooperację z FM Logistic w zakresie obsługi logistycznej. W wyniku negocjacji operator pozyskał nowego klienta – sieć drogerii SUPER-PHARM. Projekt zakłada utworzenie magazynu centralnego, z którego obsługiwane będą sklepy drogeryjne w całej Polsce. Magazyn zostanie zlokalizowany na terenie parku logistycznego FM Logistic w Błoniu pod Warszawą. Do dyspozycji klienta na tej samej platformie będzie przeznaczona powierzchnia około 4 000 m2. W planach jest, aby magazyn centralny obsługiwał na początku około 5000 referencji, składowanych w regałach wysokiego składowania oraz systemie pułkowym. Sam projekt został podzielony na kilka etapów tak, aby jego wdrożenie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. W kolejnych etapach ilość klientów obsługiwanych przez magazyn ma się systematycznie zwiększać.

Apteki SUPER-PHARM to wyjątkowe połączenie apteki perfumerii i drogerii. Na pomysł takiego połączenia wpadł kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. Tego typu apteki miały oszczędzać czas proponując wszelkie niezbędne produkty w jednym miejscu. Pierwszy tego typu sklep powstał już w latach 60.tych. Od początku pomysł ten spodobał się klientom. W Polsce pierwszy tego typu market pojawił się w 2001 w Warszawie. Obecnie Apteki SUPER-PHARM można spotkać w każdym większym mieście na terenie całego kraju. W asortymencie SUPER-PHARM znajdują się między innymi: lekarstwa na receptę, parafarmaceutyki, sprzęt medyczny (ciśnieniomierze, termometry itp.), kosmetyki, artykuły toaletowe (mydła, produkty do higieny jamy ustnej, włosów, ciała, dezodoranty, środki do golenia, środki czyszczące, artykuły gospodarstwa domowego), artykuły niemowlęce (akcesoria, zabawki, żywność, produkty do pielęgnacji), produkty higieniczne, a także artykuły spożywcze (żywność, napoje, słodycze).

- Podpisanie kontraktu z SUPER-PHARM to dla nas ogromy sukces – mówi Piotr Sukiennik Dyrektor Generalny FM Polska. - Cieszymy się tym bardziej, że po raz kolejny to właśnie nam zaufano w obsłudze projektu, który jest dla nas bardzo ważny z punktu widzenia rozwoju i strategii naszej firmy w sektorze kosmetycznym i health– dodaje.

Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie, jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, mogący pochwalić się wiodąca pozycją w obszarze magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowanym statusem eksperta w dziedzinie co-manufacturingu i co-packingu, w ostatnim czasie intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych.

Klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego.
(źr. FM Logistics)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.