Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 08

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 08 rozpoczynamy nowym cyklem wydawniczym pt. Poznajmy Polskie Firmy TSL, w którym będziemy przedstawiać rodzime przedsiębiorstwa, mające ogromny potencjał rozwoju, ciekawe pomysły, które często bardziej doceniane są w krajach Europy zachodniej niż w Polsce. Zaczynamy od SKAT Transport z Gdańska.

Kolejnym ciekawym materiałem jest relacja z X debaty Pracujwlogistyce.pl, która odbyła się 17 kwietnia br. w Sosnowcu nt. jak zdobyć doświadczenie przed podjęciem pierwszej, z udziałem przedstawicieli branży TSL i studentów śląskich uczelni.

Polecamy również wywiad z Krzysztofem Bielicą dyrektorem zarządzającym DHL Global Forwarding nt. sytuacji na polskim rynku cargo lotniczego. Nie zabraknie też porad prawnych, w tym wydaniu o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w pełnym wymiarze czasu.


Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.