Dodaj ogłoszenie o pracy


Godło „Inwestor w Kapitał Ludzki” dla Kolei Mazowieckich

Spółka Koleje Mazowieckie otrzymała tytuł „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Jest to ogólnopolski program społeczno - gospodarczy, który od 12 lat wyróżnia przedsiębiorstwa realizujące politykę kadrową na najwyższym poziomie. Realizatorem programu jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, a patronat objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, PARP.

Celem Programu jest stałe podnoszenie poziomu zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Adresatami są pracodawcy, którzy w odpowiedzialny sposób rozwijają kompetencje swoich pracowników, a poprzez to również całej organizacji. Zadaniem Programu jest pomoc firmom w zakresie weryfikacji standardów zarządzania zasobami ludzkimi oraz wspieranie budowania wizerunku pożądanego pracodawcy na rynku pracy. Tytuł oraz Godło „Inwestora w Kapitał Ludzki” przyznawane są firmom, które uzyskają najwyższe wyniki w Programie.

- Wysoka ocena w projekcie to duże wyróżnienie. Szczególnie, że oceniającymi byli pracownicy. To dzięki nim w ciągu doby na tory wyjeżdża ponad 800 pociągów. To profesjonaliści, wysokiej klasy fachowcy, a także prawdziwi pasjonaci kolei. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki pracy oraz gwarantujemy możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Jestem pewien, że przyznany tytuł przyczyni się do postrzegania Spółki jako pracodawcy dbającego o pracowników i inwestującego w ich rozwój zawodowy. To właśnie oni, ich wiedza i zaangażowanie są naszą największą wartością – mówi Artur Radwan, Prezes Zarządu Spółki.

Godło Inwestor w Kapitał Ludzki to szczególne wyróżnienie, ponieważ opiera się na dwóch filarach: audycie praktyk HR oraz audycie pracowniczym. Ocena pracowników na temat istniejących w spółce rozwiązań związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi miała kluczowy wpływ na wynik końcowy uzyskany w Programie. Opinie odnosiły się do wielu obszarów, m.in. programów rozwoju kompetencji i zaangażowania, wsparcia rozwoju, jakości życia, czy też systemów motywacyjno-płacowych. Pracownicy ocenili dostępność programów, ich jakość oraz sprawność, a także wyrazili swoją opinię na temat atmosfery i zadowolenia z pracy, poczucia stabilności zatrudnienia, czy też relacji wewnątrz firmowych.

Program daje możliwość oszacowania, z których rozwiązań pracownicy korzystają i są zadowoleni, a które wymagają dalszego rozwoju i doskonalenia. Pozwala to na wytyczenie ścieżek rozwoju polityki personalnej w Kolejach Mazowieckich, ponieważ inwestycja w pracowników to kluczowy element sukcesu Kolei Mazowieckich, które świadczą usługę kolejowych przewozów pasażerskich.

(źr. Koleje Mazowieckie)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.