Dodaj ogłoszenie o pracy


Koleje Mazowieckie wspierają akcję „Kolejarze – Potrzebującym”

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” wspiera akcję „Kolejarze – Potrzebującym”, której patronuje Związek Pracodawców Kolejowych. W ramach ww. akcji od 14 sierpnia br. trwa zbiórka krwi. 25 listopada to szczególny dzień dla wszystkich pracowników kolei. W tym roku Kolejarze chcą uczcić swój dzień pomagając najbardziej potrzebującym i ofiarować im swoją krew. Akcja „Kolejarze – Potrzebującym” rozpoczęła się 14 sierpnia br. i składa się z dwóch etapów.


W ramach pierwszego etapu, który potrwa do 1 listopada br., na terenie całego kraju zbierana będzie krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym czasie każdy może udać się do dowolnego punktu krwiodawstwa, podać hasło „Kolejarze – Potrzebującym” i oddać krew. Ilość oddanej krwi będzie ewidencjonowana na specjalnie wygenerowanym na ten cel koncie i zostanie podana do wiadomości podczas uroczystej gali Święta Kolejarza, która odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.
Podczas drugiego etapu, który potrwa od 19 do 22 listopada br., krew będzie można oddawać w ambulansach i zorganizowanych punktach sanitarnych w 21 wybranych miastach w Polsce: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, a także Opolu, Poznaniu, Raciborzu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Przed rozpoczęciem drugiego etapu na stronach internetowych www.zpkpkp.pl i www.kurierkolejowy.eu zostaną podane szczegółowe lokalizacje mobilnych punktów zbiórki krwi.
Zapraszamy do udziału w akcji – wszyscy możemy pomagać!

(źr. Koleje Mazowieckie)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.