Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS Polska - wolnatriat na rzecz ochrony przyrody

W kwietniu 180 pracowników UPS Polska w ramach wolontariatu pracowniczego we współpracy z Fundacją Alter Eko, posadziło 1500 sadzonek drzew na terenie Chojnowskiego Parku Narodowego. Akcja wpisuje się w politykę firmy prowadzoną w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

UPS Polska prowadzi i wspiera działalność wolontariacką wśród swoich pracowników od  momentu założenia firmy w Polsce. Jako organizacja zaangażowana społecznie UPS Polska kładzie duży nacisk na ekologię. W tym roku firma po raz pierwszy postanowiła przeprowadzić akcję nasadzania drzew. Ponadto w ramach tego wydarzenia Fundacja Alter Eko przeprowadziła także zajęcia z edukacji ekologicznej dla wolontariuszy UPS i ich rodzin.

Na świecie, w minionym roku Fundacja UPS przekazała łącznie 2,2 miliona dolarów w postaci grantów dla organizacji wspierających inicjatywy zalesiania. Wśród nich znalazły się m.in.: The World Resources Institute, DonorsChoose.org czy World Wildlife Fund Inc.
Inicjatywa UPS Polska  w zakresie sadzenia drzew jest częścią globalnej kampanii UPS o nazwie „Milion drzew UPS”, w ramach której do końca 2013 roku pracownicy firmy posadzą na całym świecie milion drzew. Jak się okazuje, taka ich ilość, tylko w pierwszych dziesięciu latach od momentu zasadzenia wchłonie łącznie 38 tysięcy ton CO2 .

Wolontariat pracowniczy spełnia istotną rolę ułatwiającą kontakt firmy ze społecznościami lokalnymi. Cieszy się on niezmiennie rosnącą popularnością wśród pracowników firmy, którzy z roku na rok coraz chętniej angażują się w działalność społeczną. W roku 2012 pracownicy UPS Polska przepracowali społecznie rekordową liczbę ponad 4 tysięcy godzin wspierając wiele różnych organizacji i stowarzyszeń, dla przykładu, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach czy też Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym Przystań lub Fundację Razem dla Nikiszowca.

Fundacja Alter Eko powstała by propagować zrównoważony rozwój oraz działania twórcze na styku ekologii, kultury i sztuk wizualnych. Jednym z głównych zadań Fundacji jest podejmowanie inicjatyw podnoszących świadomość ekologiczną społeczeństwa oraz realizacja kompleksowych zielonych programów dla biznesu. Fundacja jest autorem wielu projektów ekologicznych, w tym zielonych eventów i akcji ekomotywacyjnych, szkolnych lekcji przyrodniczych, warsztatów dziecięcych i rodzinnych, a także szkoleń celowych i programów doradczych.

(źr. UPS)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.