Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 07

 

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 07 (45), w którym poruszamy temat outsourcingu usług HR w logistyce, czyli jak obniżyć koszty pracownicze i zarządzania kadrami? Jakie procesy HR oddane firmie zewnętrznej usprawnią organizację pracy w firmie? Z cyklu "Okiem rekrutera" rozmawiamy z Dorotą Zysk HR managerem w TELS Polska, o kompetencjach w usługach spedycyjnych i transportowych, które są potrzebne w obsłudze rynków wschodnich - co oprócz znajomości języka jest ważne, aby otrzymać pracę na tym kierunku?

 

W tym numerze postawiliśmy na rozmowy i kolejną przeprowadziliśmy z menadżerką logistyki w firmie Sealed Air Polska na temat logistyki produkcji - za co odpowiada dział logistyki, co brane jest pod uwagę przy wyborze podwykonawców (np. firm transportowych, czy magazynów), jakie znaczenie ma logistyka dla produkcji, czy jest tylko kosztem?

 


Wracamy do tematu młodych w logistyce, w rozmowie z Magdaleną Pasternak zawodniczką kadry polskiej w szermierce, studentką Politechniki Śląskiej na Wydziale Transportu - rozmawiamy o nadziejach i obawach młodych logistyków i transportowców, o woli walki, zdobywaniu medali i przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich.

Nie zabraknie też artykułów poradniczych, w tym numerze publikujemy kolejną IV część Przewodnika po opłatach drogowych - Myto CZECHY oraz wyjaśniamy czy można zwolnić pracownika za wcześniejsze opuszczenie miejsca pracy.

 

Pobierz teraz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 07 (45)

 

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf,

zapisz się do Newslettera - subskrypcja jest bezpłatna!

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.