Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom umożliwia kalkulację trasy, ale też monitorowanie pojazdów

Pod koniec ubiegłego roku usługodawca giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo® wprowadził na rynek największą w Europie, już na samym starcie, giełdę powierzchni magazynowych. Na lipiec tego roku TimoCom planuje wdrożenie kolejnej innowacji: rozszerzenie modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® o funkcję monitorowania pojazdów.
Taka nowinka, to niby nic wielkiego, ale jak zapewnia operator giełdy, po bliższym przyjrzeniu się, okazuje się nie lada sensacją. Po raz pierwszy w TC eMap® dane różnych, zazwyczaj niekompatybilnych, systemów telematycznych będą wyświetlane na jednej neutralnej platformie. Dzięki temu klienci TimoCom będą mogli w przyszłości w każdej chwili śledzić własne, ale też obce pojazdy. Wcześniej konieczne było nieustanne klikanie między wieloma portalami i aplikacjami, teraz oferty najważniejszych europejskich usługodawców telematycznych zebrane są w przejrzysty sposób w jednej aplikacji. Tym samym męczące i czasochłonne nie będzie konieczne.

Dzięki nowemu modułowi TimoCom będzie dostarczał w pełni kompleksowe usługi. Ze swoimi trzema platformami on-line dla rynku spot, kontraktowego oraz powierzchni magazynowych, firma z Düsseldorfu pokrywa zapotrzebowanie na możliwości zleceń dla branży transportowej. Także w nowym TC eMap® drzemie duży potencjał wydajności. Oprócz funkcji Trackingu nie zmieniają się bowiem znane już możliwości kalkulacji kosztów i planowania tras.

(źr. TimoCom)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.