Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom giełdą powierzchni magazynowych

TimoCom Soft- und Hardware GmbH giełda ładunków, wchodzi w nowy segment usług - podczas tegorocznych targów IAA Pojazdy Użytkowe, które odbywają się w Hanowerze, TimoCom zaprezentował nową europejską giełdę powierzchni magazynowych i logistycznych.

 

Giełda ta jest logicznym rozszerzeniem portfolio TimoCom i optymalnie uzupełnia dotychczasowe spektrum transportu drogowego zarówno na rynku spot, jak i kontraktowym. Giełda powierzchni magazynowych ma być interesująca również dla innych branż. W grę wchodzi największa liczba ofert powierzchni magazynowych w Europie – a te jak wiadomo, są niezbędne nie tylko dla przedsiębiorstw z branży transportowej i logistycznej.


- Z naszą nową giełdą powierzchni magazynowych jesteśmy od samego początku liderem w Europie. Długo się przygotowywaliśmy, aby teraz móc zaoferować naszym klientom do 30.000 powierzchni magazynowych i logistycznych - komentuje Marcel Frings, chief representative firmy TimoCom, - ale to nie wszystko. Zakładamy, że również przedsiębiorcy z innych, pozalogistycznych branż będą używać naszej giełdy powierzchni magazynowych, aby wykorzystać ogromny, europejski zasięg TimoCom.


Giełda powierzchni magazynowych działa jak wirtualny rynek. Użytkownik podaje w wyszukiwarce swoje wymagania, jak na przykład rodzaj magazynu, wielkość czy położenie i otrzymuje zestawienie dostępnych powierzchni magazynowych i logistycznych odpowiadających wskazanym kryteriom wyszukiwania. W ten sposób klienci giełdy mogą wyjątkowo szybko i elastycznie reagować na możliwe sytuacje podbramkowe. Całość działa oczywiście również w drugą stronę. Firmy dysponujące powierzchnią magazynową oferują je na giełdzie podając wszystkie istotne informacje, dzięki czemu mogą zostać bardzo łatwo znalezieni. W ten sposób można uniknąć pustych powierzchni oraz lepiej wykorzystać możliwości magazynowe.


- Dla klientów z branży transportowej i logistycznej giełda powierzchni magazynowych razem z TC Truck&Cargo®, liderem wśród giełd transportowych w Europie, jak również TC eBid®, platformą do europejskich przetargów na transport, tworzy idealny pakiet prowadzący do osiągnięcia jeszcze większej efektywności w branży transportowej i logistycznej - przekonuje Frings.

Jest to zrozumiałe, gdyż szanse znalezienia na giełdzie powierzchni magazynowych odpowiedniego rozwiązania są całkiem spore. TimoCom rozpoczyna bowiem tę giełdę z około 30.000 ofert magazynowych w 40 krajach w Europie! Dodatkowo, wszystko to jest oczywiście powiązane z szeroką gamą usług serwisowych TimoCom.

 

Najważniejsze informacje
- Do 30.000 powierzchni magazynowych i logistycznych w 40 krajach europejskich
- Największa liczba ofert o zasięgu europejskim
- Dostępna w 24 językach
- Dla Klientów TimoCom bezpłatnie do 31.03.2013


Korzyści dla klientów
- Wyszukiwanie i oferowanie odpowiednich powierzchni magazynowych i logistycznych w  całej Europie
- Redukcja pustych powierzchni magazynowych
- Lepsze wykorzystanie możliwości magazynowych
- Elastyczne reagowanie na sytuacje podbramkowe

(źr. TimoCom) 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.