Dodaj ogłoszenie o pracy


Paczkomaty InPost w logistyce napraw gwarancyjnych Samsunga

Paczkomaty InPost rozpoczęły stałą obsługę logistyczną napraw gwarancyjnych sprzętu firmy Samsung. To pierwszy przykład realizacji logistyki odwróconej w Polsce. Paczkomaty InPost obsługują logistycznie naprawy gwarancyjne i poza gwarancyjne produktów firmy Samsung od listopada 2012 r. Po udanym pilotażu na wybranym asortymencie, obie firmy planują rozszerzyć owocną współpracę.
- Okres pilotażu pokazał, że znacząco zwiększa ona satysfakcję klientów i skraca czas jaki musi on poświęcić na realizację naprawy gwarancyjnej. Jesteśmy obecnie jedynym producentem sprzętu oferującym tą innowacyjną metodę – mówi Konrad Szewczak, Service Administration Systems Development Specialist, Samsung Polska.

Dzięki usłudze Paczkomatów InPost zwrot sprzętu Samsunga jest niezwykle prosty. Wystarczy krótka rozmowa telefoniczna z Centrum obsługi Samsung, by załatwić wszelkie formalności. Następnie Klient otrzymuje sms z kodem umożliwiającym nadanie paczki w dowolnym Paczkomacie. Nie musi już czekać na kuriera, może nadać przesyłkę w jednym z 700 Paczkomatów, o każdej porze dnia i nocy. Klient nie płaci za paczkę, nie musi jej nawet adresować. Jak zapewnia InPost, usługa jest w pełni bezpieczna – system monitoringu i nagrania video pozwalają śledzić każdy etap przesyłki.

Logistyka odwrócona staje się coraz ważniejszą usługą także dla branży e-commerce. Szczególnie w związku z dyrektywą UE, która ujednolica sposób funkcjonowania e-sklepów i wydłuża czas, w którym Klient może dokonać zwrotu towaru. Logistyka odwrócona  z zastosowaniem Paczkomatów, umożliwia łatwą i szybką obsługę zwrotów, wymian, czy reklamacji towaru. Klient sklepu internetowego, który współpracuje z Paczkomatami InPost, może bezpłatnie zwrócić towar korzystając z portalu szybkiezwroty.pl. Z usługi korzysta już kilkadziesiąt sklepów, m.in.: Czasnabuty.pl, eastend.pl, winsport.pl, willsoor-shop.pl.
(źr. InPost)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.