Dodaj ogłoszenie o pracy


Paczkomaty InPost w logistyce napraw gwarancyjnych Samsunga

Paczkomaty InPost rozpoczęły stałą obsługę logistyczną napraw gwarancyjnych sprzętu firmy Samsung. To pierwszy przykład realizacji logistyki odwróconej w Polsce. Paczkomaty InPost obsługują logistycznie naprawy gwarancyjne i poza gwarancyjne produktów firmy Samsung od listopada 2012 r. Po udanym pilotażu na wybranym asortymencie, obie firmy planują rozszerzyć owocną współpracę.
- Okres pilotażu pokazał, że znacząco zwiększa ona satysfakcję klientów i skraca czas jaki musi on poświęcić na realizację naprawy gwarancyjnej. Jesteśmy obecnie jedynym producentem sprzętu oferującym tą innowacyjną metodę – mówi Konrad Szewczak, Service Administration Systems Development Specialist, Samsung Polska.

Dzięki usłudze Paczkomatów InPost zwrot sprzętu Samsunga jest niezwykle prosty. Wystarczy krótka rozmowa telefoniczna z Centrum obsługi Samsung, by załatwić wszelkie formalności. Następnie Klient otrzymuje sms z kodem umożliwiającym nadanie paczki w dowolnym Paczkomacie. Nie musi już czekać na kuriera, może nadać przesyłkę w jednym z 700 Paczkomatów, o każdej porze dnia i nocy. Klient nie płaci za paczkę, nie musi jej nawet adresować. Jak zapewnia InPost, usługa jest w pełni bezpieczna – system monitoringu i nagrania video pozwalają śledzić każdy etap przesyłki.

Logistyka odwrócona staje się coraz ważniejszą usługą także dla branży e-commerce. Szczególnie w związku z dyrektywą UE, która ujednolica sposób funkcjonowania e-sklepów i wydłuża czas, w którym Klient może dokonać zwrotu towaru. Logistyka odwrócona  z zastosowaniem Paczkomatów, umożliwia łatwą i szybką obsługę zwrotów, wymian, czy reklamacji towaru. Klient sklepu internetowego, który współpracuje z Paczkomatami InPost, może bezpłatnie zwrócić towar korzystając z portalu szybkiezwroty.pl. Z usługi korzysta już kilkadziesiąt sklepów, m.in.: Czasnabuty.pl, eastend.pl, winsport.pl, willsoor-shop.pl.
(źr. InPost)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.