Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 06

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 06, tematem głównym jest zatrudnienie kierowców pojazdów ciężarowych. Jeszcze kilka miesięcy temu, przedsiębiorcy alarmowali o problemach związanych z brakiem na rynku pracy kierowców posiadających uprawnienia kat. C, C+E i trudnościach z ich pozyskiwaniem do pracy. Tymczasem sytuacja na rynku transportowym robi się coraz trudniejsza, nastąpił spadek masy przewozowej, co wpłynęło też na rynek pracy kierowców. Obecnie rąk do prowadzenia pojazdów ciężarowych nie brakuje, nie ma też tak dużych problemów z ich zatrudnieniem, ale niestety pojawił się inny problem - brak kompetencji.

W "Kobietach w logistyce" zapytaliśmy kilka firm logistycznych - jakie jest zainteresowanie pracą w logistyce kobiet. Czy na ogłoszenia o pracę odpowiada więcej kobiet czy mężczyzn?

W rozmowie z Arkadiuszem Filipowskim dyrektorem handlowym Pekaes SA, odpowiadamy na pytanie - czy faktycznie, według powszechnej opinii, szczególnie w obecnej rzeczywistości gospodarczej, to cena usługi odgrywa najistotniejszą rolę? Co jest kluczem do sukcesu. Co klienci doceniają dzisiaj najbardziej? Szczególna uwagę zwracamy na dwa ostatnie materiały, pierwszy jak zbudować skuteczną strategię działań employer brandingowych?

Julita Dąbrowska krok po kroku podaje przepis na to, jak zadbać o wizerunek pracodawcy - czyli jak zbudować strategię employer brandingową.

Dorota Strzelec ze StaffPoland omówiła najistotniejsze uwarunkowania porozumienia PIP-GIODO - treść tego porozumienia ma ogromne znaczenie dla firm działających w segmencie B2B, gdzie jedynymi przetwarzanymi danymi osobowymi osób fizycznych są dane ich własnych pracowników. GIODO przeważnie dokonywało kontroli przedsiębiorstw po otrzymaniu sygnału o możliwym naruszeniu przepisów prawa w zakresie przetwarzania danych osobowych, a teraz kontrole może przeprowadzać PIP podczas kontroli pracodawców. Jak się przygotować do takiej kontroli?
O tym wszystkim w dzisiejszym wydaniu!

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania, zapisz się do Newslettra, subskrypcja jest bezpłatna!


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.