Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj - Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 04 (42)

 

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 04, w którym polecamy relację z IX debaty Pracujwlogistyce.pl o wielkopolskim rynku pracy w logistyce, podczas której dyskutowaliśmy na temat zatrudniania absolwentów szkół wyższych i średnich. Ofert pracy skierowanych do młodych ludzi jest niewiele, ale firmy z branży TSL chętnie umożliwiają młodym zdobycie doświadczenia zawodowego na stażach. Jednakże, ku zaskoczeniu studentów, okazuje się, że wykształcenie logistyczne nie gwarantuje otrzymania stażu, ani pracy w logistyce. Co brane jest pod uwagę podczas rekrutacji do pracy i na staże? Niebezpiecznym trendem obserwowanym w Wielkopolsce jest wydłużanie edukacji, tylko po to aby uciec od bezrobocia. Czy rynek TSL i firmy logistyczne czekają na młodych ludzi? Na jakich stanowiskach firmy TSL oferują staże? O tym w dzisiejszym numerze.

 

 

Poruszamy też zupełnie nowy, jak na branżę TSL, temat programów lojalnościowych. Aktualnie programy lojalnościowe stały się jednym z najbardziej popularnych i relatywnie tanich środków marketingowych stosowanych przez firmy różnej wielkości. W Polsce rozwiązania lojalnościowe funkcjonują zarówno w obszarze B2B jak B2C. Systemy lojalnościowe skutecznie funkcjonują niemal we wszystkich branżach, czemu do tej pory nie pojawiły się w logistyce? W poradach prawnych odpowiadamy na pytania - czy firma transportowa ma prawo obciążyć swojego pracownika kosztami paliwa? Czy może nie wypłacić mu pieniędzy za dni wolne spędzone w trasie? Jakie prawa ma pracownik i na jakiej podstawie może ich dochodzić? Wracamy do rubryki ABC zawodów TSL, dzisiaj opisujemy na czym polega praca na stanowisku Business Development Managera. Jak zawsze nie zabraknie też Kobiet w Logistyce, w tym wydaniu rozmawiamy z Adrianą Bosiacką, dyrektor spedycji, członkiem zarządu Trans Polonii SA.

 

Pobierz Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 04 (42)

 

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania, zapisz się do Newslettera - subskrypcja jest bezpłatna!

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.