Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express - „Zielone dokumenty” w międzynarodowej ofercie

DHL Express, rozszerzył usługę DHL Express Envelope o opcję GoGreen Carbon Neutral, dzięki czemu klienci będą mogli ograniczyć wpływ na środowisko, jaki ma transport ich przesyłek. W ramach tej usługi firma zapewnia pilną dostawę na koniec następnego dnia roboczego w systemie door-to-door przesyłek niepodlegających odprawie celnej o wadze do 300 gramów, przesyłanych w kopertach firmowych, podlegających recyklingowi i przyjaznych dla środowiska. Jest to najlepsza oferta usług międzynarodowych dla stałych klientów firmy wysyłających dokumenty.
Dzięki wprowadzeniu nowej opcji, klienci korzystający z nowej usługi będą mogli zrównoważyć emisję dwutlenku węgla powstałego w trakcie obsługi i transportu ich konkretnej przesyłki przez inwestycje w projekty ochrony klimatu. Obliczanie i proces kompensacji dla GOGREEN jest corocznie weryfikowany przez niezależną firmę audytorską SGS, w oparciu o normy ISO14064. Obecnie z tej możliwości mogą korzystać klienci DHL w 110 krajach na wszystkich kontynentach, w tym w Polsce.
DHL Express jest częścią Deutsche Post DHL, największej na świecie grupy logistycznej. W 2008 roku, wraz z rozpoczęciem programu GoGreen, Deutsche Post DHL jako pierwsza firma logistyczna postawiła sobie wymierny cel ochrony klimatu – zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 30 proc. do 2020 roku w stosunku do 2007 roku. W 2011 roku, czyli rok wcześniej niż pierwotnie zakładano, firma osiągnęła cel zakładający redukcję na poziomie 10 proc. DHL, który w 2006 roku był pionierem koncepcji zmniejszenia dwutlenku węgla wyemitowanego podczas transportu przesyłek komercyjnych, już teraz odnotowuje wzrost liczby klientów korzystających z usług GOGREEN oraz w ciągu ostatnich trzech lat coroczny trzycyfrowy wzrost liczby „zielonych” przesyłek. Swoim klientom DHL oferuje również zaawansowane usługi raportowania emisji.
(źr. DHL Express)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.