Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express oferuje pakiety XL i XXL dla klientów indywidualnych

DHL Express, rozwija ofertę pakietów usług skierowanych do klientów indywidualnych. Teraz dotychczasowa oferta 3 pakietów międzynarodowych została rozszerzona o kolejne opcje – XL i XXL. Do tej pory klienci firmy mogli korzystać z 3 pakietów międzynarodowych lotniczych dostępnych w jednej zryczałtowanej cenie – Ekonomiczny, Prosty i Szybki. Pakiety obejmowały dokumenty i przesyłki o wadze do 2 kg w maksymalnym rozmiarze 35x35x35 cm, bez względu na kraj doręczenia, w Europie i na świecie. Teraz pakiety Prosty i Szybki zostały poszerzone o przesyłki cięższe w wersji XL i XXL. Ważny jest rozmiar i waga przesyłek.

 

Pakiet Prosty XL, jest skierowany do klientów, którzy chcą wysłać przesyłkę o rozmiarze max. 40x40x40 cm i wadze do 10 kg, natomiast Prosty XXL - o rozmiarze max. 50x50x50 cm i wadze do 25 kg. Przesyłki z serii Prosty są doręczanie do odbiorców przed końcem dnia roboczego, zgodnie z czasem tranzytu do wybranego miejsca docelowego. Pakiety z serii Szybki są skierowane do klientów, dla których kluczowe znaczenie ma czas doręczenia – przed godziną 12:00 do głównych centrów biznesowych w Europie i na świecie. Szybki XL to przesyłki o rozmiarze max. 40x40x40 cm i wadze do 10 kg natomiast Szybki XXL - o rozmiarze max. 50x50x50 cm i wadze do 25 kg. Każdy z pakietów jest dostępny w jednej ryczałtowej cenie, zawierającej opłatę paliwową i VAT. Są one odbierane przez kuriera lub nadawane w Punktach Obsługi Klienta DHL Express.

 

Z oferty pakietowej mogą skorzystać także klienci indywidualni DHL Express, nadający przesyłki krajowe. W tym przypadku do wyboru jest 5 pakietów obejmujących przesyłki jednoelementowe o wadze do 31,5 kg, doręczane do dowolnego miejsca w Polsce następnego dnia roboczego – Ekonomiczny, Prosty, Pobraniowy, Szybki i Wieczorny.

(źr. DHL Express)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.