Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express uruchomił portal dla klientów

DHL Express, uruchomił specjalny portal dla klientów MyDHL. Dzięki nowemu rozwiązaniu, obsługa międzynarodowych przesyłek importowych i eksportowych będzie sprawniejsza. Pomoże to klientom szybko i łatwo połączyć się z kontrahentami na całym świecie. Jeden login i szybki dostęp do usług sprawia, że MyDHL jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Użytkownicy uzyskują szybki dostęp do szeregu narzędzi elektronicznych DHL Express, w tym:
DHL WebShipping – wygodne i kompleksowe rozwiązanie online, które pozwala klientom na drukowanie etykiet, zaplanowanie odbiorów przesyłek przez kurierów, tworzenie bazy adresowej, śledzenie losów przesyłek i zarządzanie międzynarodowym procesem obsługi przesyłek. Przynosi korzyści w postaci zmniejszenia „papierkowej roboty” oraz oszczędności czasu i pieniędzy.
DHL ProView – internetowe narzędzie do monitorowania przesyłek międzynarodowych, z funkcją automatycznego powiadamiania emailem lub sms-em o statusie przesyłki w czasie rzeczywistym, odbiorze i doręczeniu oraz przebiegu procesu transportowego.
DHL Import Express Online – aplikacja internetowa pozwalająca klientom na szybkie i bezpieczne przygotowanie i zarządzanie procesem importowym.

 

Korzystając z MyDHL, klienci mogą m.in. zarządzać bazą danych użytkowników i kontaktów, zakładać nowe konta, przygotować harmonogram odbiorów przesyłek, śledzić losy przesyłek – wszystko w ramach jednej aplikacji. Wcześniej ustalone preferencje i automatyczne aktualizacje sprawiają, że portal pomaga skrócić czas poświęcony na wykonywanie rutynowych obowiązków w trakcie przygotowania przesyłek do transportu. Portal jest dostępny w ramach globalnej platformy DHL.com używanej w ponad 140 krajach na świecie. Stanowi ona źródło pożytecznych informacji, ułatwiających eksporterom i importerom poruszanie się po międzynarodowych przepisach i zagadnieniach celnych.

(źr. DHL Express)

 


 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.