Dodaj ogłoszenie o pracy


Inwestycje motorem wzrostu Balticon

Balticon SA operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego – osiągnął narastająco po dwunastu miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 61,92 mln zł, co oznacza wzrost o 32 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. EBITDA wzrosła o 55 proc. r/r, do poziomu 4,28 mln złotych. Spółka w 2012 roku przeznaczyła na inwestycje 2,5 mln zł.
- To już kolejny miesiąc, kiedy Balticon może się pochwalić znaczącymi wzrostami przychodów w ujęciu rocznym. Cieszymy się, że jesteśmy w stanie w pełni wykorzystywać dobrą koniunkturę panującą na rynku kontenerowym. Coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z transportu intermodalnego, co wpływa na wzrost inwestycji czynionych w tym sektorze, zarówno ze strony portów, jak i przedsiębiorstw obsługujących ruch kontenerowy. Wierzymy, że strategia Balticonu polegająca na ciągłym zwiększaniu nakładów inwestycyjnych pomoże w przyszłości pomnażać zyski spółki. W minionym roku nasze inwestycje wyniosły blisko 2,5 mln złotych, a tylko w styczniu 2013 roku Balticon przeznaczył prawie pół miliona złotych na flotę kontenerów chłodniczych i ponad 180 tysięcy na rozwój infrastruktury, między innymi utwardzenie gdańskiego placu depot oraz wyposażenie stacji transformatorowej. Jesteśmy przekonani, że kolejne inwestycje i nowe kontrakty są najlepszą receptą na wzrost na tym wciąż rozwijającym się rynku – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.
W listopadzie 2012 roku Balticon podpisał list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w sprawie budowy i obsługi zaplecza kolejowego na terenie powstającego w porcie centrum logistycznego. W ramach porozumienia Balticon zobowiązał się do długoletniej dzierżawy terenu oraz zbudowanej przez Zarząd Portu infrastruktury. Oprócz obsługi zaplecza kolejowego spółka będzie odpowiadać również za obsługę serwisową kontenerów wszystkich klientów na jego terenie. We wrześniu 2012 roku Balticon SA podpisał list intencyjny z duńską centralą A.P. Møller–Mærsk A/S w sprawie zawarcia umowy na serwis kontenerów przeznaczonych pod załadunek w regionie Morza Bałtyckiego. Wedle porozumienia gdański warsztat spółki będzie na początku działalności obsługiwać dziennie 80 kontenerów chłodniczych tego największego na świecie armatora. W maju 2012 roku Balticon SA zawarł 30-letnią umowę dzierżawy nieruchomości na terenie Morskiego Portu w Gdańsku. Spółka zamierza rozbudować swój gdański depot oraz stworzyć pierwszy w Polsce duży serwis remontowy kontenerów chłodniczych. W lutym 2012 roku Balticon uzyskał status autoryzowanego centrum serwisowego i gwarancyjnego firmy Carrier Transicold Container, jednego z największych światowych producentów agregatów chłodniczych. Obsługa jest prowadzona na terenie wszystkich placówek Balticonu – tj: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.
(źr. Balticon SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.